Gençlerin sportif faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere yapılan Futbol Sahaları için bugün Yurtbaşı, Akçakiraz ve Yazıkonak Beldesi’ne tören düzenlendi. Düzenlenen törenlere AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, M. Rıdvan Nazırlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ve Yazıkonak Belde Belediye Başkanı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan törenle Akçakiraz Beldesi’nde; Gençlik Merkezi, 4 adet futbol sahası ve 4 adet açık voleybol ve basketbol sahası, Yurtbaşı Beldesi’nde Nizami Futbol Sahası ve 2 adet halı saha, Yazıkonak Beldesi’nde ise 1 adet halı saha, 2 adet açık voleybol ve basketbol sahasının açılışı yapıldı.

Milletvekili Keleş: Hizmetler artarak devam edecek

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş ise hizmetlerin artarak devam edeceğini belirterek, Yurtbaşı Futbol Sahaları’nın beldeye çok yakıştığını kaydetti. Milletvekili Keleş, gençlerin burada sportif faaliyetlerini daha güzel yapacağını belirterek, böylesi güzel hizmetlerin Yurtbaşı Beldesi’ne hayırlı olmasını diledi.

Milletvekili Nazırlı; “Sahipsiz Elazığ diyenlere inat bugün burayı açıyoruz”

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, “Seçim öncesinde birçok defa ifade ettik sahipsiz Elazığ diyorlardı sahipsiz Elazığ diyenler gelsin buradaki hizmet adamlarının gözlerinin içine baksın ve Elazığ sahiplimi sahipsiz mi görsünler. Sahipsiz Elazığ diyenlere inat bugün burayı açıyoruz, Sahipsiz Elazığ diyenlere inat yarım saat sonra başka bir yeri açacağız ondan yarım saat sonra başka bir ilçemizde bir yerin daha açılışını yapacağız. Geçen hafta da açılış yaptık önümüzdeki haftada açılış yapacağız” ifadelerini kullandı.

Elazığ’da otomobil şarampole uçtu: 2 yaralı Elazığ’da otomobil şarampole uçtu: 2 yaralı

Başkan Yılmaz: AK Parti hükümetleri ilimiz ve ülkemize büyük hizmetler kazandırdı

Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, AK Parti hükümetleri döneminde Elazığ’da ve ülkenin tüm illerinde büyük hizmetler gerçekleştirildiğini ifade ederek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar olduklarını kaydetti. Başkan Yılmaz, Yurtbaşı Beldesine kazandırılan Futbol Sahaları için emekleri geçen AK Parti Elazığ Milletvekillerine, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’e belde sakinleri adına teşekkür ettiklerini belirtti.

İl Müdürü Eren; “İlçelerimizde açılan bu merkezler çok önemli”

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise gençlerin, dışarıda zaman geçirip kötü alışkanlıklar edinmesi yerine uzman eğitmenler sayesinde müzik, resim, bilgisayar ve birçok inovasyon faaliyetleri içerisinde olmaları gerektiğini ifade etti.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “İlçelerimizde açılan bu merkezler çok önemli. Belki evinde imkanı olacak ama kütüphanede ders çalışmayı arzu eden başarılı çocuklarımız gençlerimiz olacak evinde imkanları olmayan ve buraya gelecek olanlar olacak. Ve en önemlisi dışarıda zaman geçirip kötü alışkanlıklar elde etmek yerine burada uzman eğitmenlerimiz sayesinde müzik, resim, bilgisayar ve birçok inovasyon faaliyetleri içerisinde olacaklar. Tabi başta sayın bakanımız çok kıymetli milletvekillerimiz, belediye başkanımızın ve il başkanlarımızın emeği çok büyük. Ben bir kez daha kıymetli milletvekillerimize sayın valimize çok teşekkür ediyorum” dedi.