Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük üçüncü üniversitesi olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından örnek olarak gösterilen Fırat Üniversitesi hem başarısı hem de araştırma üniversitesi olması nedeniyle öğrencilerin tercihi oluyor.

“Edirne’den Kars’a 81 ilimizin öğrencilerine Üniversitemizde eğitim veriyoruz”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş üniversitenin öğrenci yapısına dikkat çekerek; “Türkiye’nin tüm illerinden öğrencilerimiz var. Edirne’den Kars’a 81 ilimizin öğrencilerine Üniversitemizde eğitim veriyoruz. Bununla birlikte Dünyanın çok sayıda ülkesinde de öğrencimiz Fırat Üniversitesi’ni tercih ediyor. 1.953 yabancı uyruklu öğrencimiz var. Zimbabve, Rusya, Hollanda'dan diğer pek çok ülkeden öğrencilerimiz var. Yurt dışından ve il dışından gelen öğrencilerimiz kültürümüzü şehrimizi tanıtan insanlar, dolayısıyla onlara ailemiz gibi davranmalı misafirperverliğimizi göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Hangi ilden kaç öğrenci geldi

Rektör Göktaş’ın açıkladığı rakamlar kapsamında diğer illerden gelen öğrenci sayısı şöyle;

Elazığlılar Dikkat! Saatler sürecek! İşte karanlığa gömülecek yerler Elazığlılar Dikkat! Saatler sürecek! İşte karanlığa gömülecek yerler


Editör: Lokman Polat