Veysel Demirci: “Cumhurbaşkanımızın Yanındayız!”

ZİVER Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Veysel Demirci 14 Mayıs Türkiye Genel Seçimleri’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu

ELAZIĞ 07.03.2023, 15:35 07.03.2023, 15:45 Beyza Bişkin
Veysel Demirci: “Cumhurbaşkanımızın Yanındayız!”

ZİVER Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Veysel DEMİRCİ, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek, Türkiye’nin kaderinin belli olacağı seçim öncesinde çeşitli değerlendirmelerde bulundu. ZİVER Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Demirci; “Bizler her koşulda Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Bizlere herhangi bir görev verilsin ya da verilmesin her daim Cumhurbaşkanımızın arkasında çalışacağız. Değerli Elazığlı hemşehrilerim Türkiye’mizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetlerini, geleceğimizi ve 2023 Türkiye Yüzyılı’nı başka ellere emanet edemeyiz.” Açıklamasında bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü…

“ÇEŞİTLİ İTTİFAKLAR’DAN HİZMET GELMEZ, KAOS GELİR!”

*“Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına yaklaşık 5 aylık süreçte bir rakip bile çıkamamıştı. En sonun da ise bu zihniyetler yaşanan deprem felaketlerinde insanların acılarını, kayıplarını felaketleri unutarak gizli ve saklı anlaşmalarla, çeşitli dayatmalar ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına göstermelik bir aday çıkardı. Aday çıkarmakta bile böyle kavgalar eden bir İttifak nasıl ülke yönetsin? Bunlar ülkeyi yönetirken kavga eder, yine birbirlerine küser ve Ülkemizin geleceğini ellerini yüzlerine bulaştırır.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN HİZMETLERİNİN DEVAMI İÇİN HER DAİM YANINDA OLACAĞIZ!”

“Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımızın yukarıda belirttiğim gibi her daim arkasında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı yolda yürümekten şeref duyuyoruz. Bilindiği üzere ülkü edinmeyenin ve hedefe ulaşmak için kelam etmeyenin icraatı da pek mümkün değildir. Bir ülkenin nereden nereye geldiğini görmek bakımından geleceğe dair kilometre taşlarının belirlenmesi önemlidir. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaklaşık 12 yıl önce ilan ettiği 2023 Hedefleri, Türkiye’nin ilerlemesi yolunda bu yılın önemli bir gösterge olmasını sağlayacaktır. Türkiye’de tüm kesimlerin Türkiye’nin yeni yüzyılını özel tanımlamalar ile ifade etmek istediği açıktır. Türk Devletleri Teşkilatı’nın 2023 yılını Türk Medeniyetinin Yükseliş Yılı ilan etmesi de bu sürecin daha geniş bir zemindeki yansıması olarak değerlendirilebilir. Bu hizmetlerin devamı, Türkiye’mizin geleceği için kararımız bellidir.”

“TERÖRLE MÜCADELE’NİN DEVAMLILIĞI İÇİN!”

“Terör örgütleri, uzun yıllardır Türkiye’nin içte ve dışta ilerlemesine engel olmak için kullanılan taşeronlar oldu. Türkiye, terör belasını defetmek ve bölgede barış ve istikrarı temin etmek için büyük mücadeleler verdi. 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı verilen mücadele, Türkiye için terörle mücadelede yeni bir dönemi başlattı. Bu sürecin ardından güvenlik güçlerinin Türkiye’nin içindeki tüm terör yapılanmalarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güney sınırlarımız dışında Suriye ve Irak’ta barınan PKK ve DEAŞ’a karşı düzenlediği operasyon ve harekatlar büyük başarılar getirdi. Bugün Türkiye, ülke sınırları içinde terör tehdidini büyük ölçüde bertaraf etmiş, sınırları dışındaki terör örgütlerini de büyük ölçüde engellemiştir. Hatta öyle ki; Suriye ve Irak sınırında kimin koruduğuna bakmadan terör örgütlerini vurmuş, İsveç ve Finlandiya gibi ülkeler başta olmak üzere Türkistan coğrafyasından Pakistan’a terörle mücadelenin sınırlarını genişletmiştir. 2023 yılında Türkiye’nin Suriye’de uzun zamandır sürdürdüğü güvenli bölge oluşturma stratejisini tamamlaması beklenmektedir. Bizler topraklarımızın yanında terör unsurları olmaması için, ‘Güçlü Türkiye Yolunda’ Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.”

“TAM BAĞIMSIZ DIŞ POLİTİKAMIZ İÇİN!”

“Türkiye, terörle başarılı mücadelesinin, savunma sanayindeki ilerlemelerin ve teknolojik yatırımlarının bir sonucu olarak her geçen gün Türkiye merkezli dış politikasını güçlendirmektedir. Bu anlamda Türkiye’nin güvenlik ve barış mimarisini yakın çevreden uzak çevreye doğru stratejik bir çerçeve içinde ilerletmeye çalıştığı ve bu noktada önemli mesafeler kaydettiği görülmektedir. Libya, Karabağ, Suriye ve Doğu Akdeniz’de yürütülen milli politikalar, Ortadoğu ülkeleri ile ilişkilerin normalleşmesi, Afrika ülkeleri ile ilişkilerin ivmelenerek gelişmesi ve dünyadaki en büyük kriz haline gelen Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Türkiye’nin ara bulucu olması gibi gelişmeler, Türk dış politikasında tam bağımsızlık yolunda önemli göstergeler olmuştur. Türkiye, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda barışın tesisi için en güçlü potansiyele sahip aktördür. Bu anlamda başlangıcından bu yana savaşın karşısında tavır alan ancak diplomasinin sürmesi için Rusya ile ilişkilerini sürdüren Türkiye, savaşın tarafları arasında yer almamış ve dünyaya üçüncü bir yol olduğunu göstermiştir. 2023 yılı, bu üçüncü yolun diğer aktörler tarafından benimsenen bir yol olmasına namzet bir zaman dilimidir. Dış Politikada Türkiye’nin sözünün devam etmesi için bizler her koşulda Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.”

“ENERJİ ALANINDA BİR MİLATIN DEVAMI İÇİN!”

“Türkiye, 2023 yılında enerji ve lojistik üssü olma yolunda Rusya-Ukrayna krizinin oluşturduğu atmosferde Orta Koridorun kazandığı önem, Türkistan coğrafyası ile hızla ilerleyen ilişkiler, Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki rezervler bakımından önemli gelişmelere imza atabilecek potansiyele kavuşmuştur. Bu anlamda hem bölgedeki mevcut siyasi koşullar hem de Türkiye’nin yapmış olduğu hazırlıklar süreci ivmelendirecektir. Azerbaycan, Kazakistan ve Türkmenistan petrol ve gazının ve Rus gazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınmasına yönelik anlaşmalar ve hazırlıklar, 2023’te Türkiye’nin enerji merkezi olma yolunda somut kazanımlar elde edeceğine işaret etmektedir. Ayrıca Karadeniz’de bulunan doğal gazın kullanımına başlanması ve Gabar’da bulunan petrol ile günlük 100 bin varil petrol üretimi hedefi, Türkiye’nin enerji bağımlılığını kırmasında önemli aşamalar olacaktır.

Enerji alanında diğer bir önemli gelişme de Akkuyu Nükleer Santrali’nin faaliyete geçmesi ile gerçekleşecektir. Akkuyu Nükleer Santrali, tek başına Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacak potansiyele sahiptir. Bu anlamda Türkiye’nin hem yeni keşfettiği doğal kaynakları hem de nükleer santrali faaliyete geçirmesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hizmetler 2023 yılının enerji alanında bir milat olacağını göstermektedir ve bizler bu hizmetlerin devamını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

“GÖZ DOLDURAN SAVUNMA SİSTEMLERİMİZ VE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜMÜZ İÇİN!”

“Türkiye son yıllarda ihtiyaç duyduğu her savunma sanayi ürününde ya dünyanın en iyilerinden birini yaptı ya da ara bir form oluşturdu. Bu anlamda önümüzdeki aylarda Türkiye’nin denizlerdeki yüzer üssü olması beklenen TCG Anadolu’nun faaliyete geçeceği bekleniyor. Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu denizde, hava ve kara unsurlarının entegre ve aktif bir biçimde kullanılmasını sağlayacak özelliklere sahip bir platform. TCG Anadolu üzerinde; Kızılelma (İnsansız Hava Aracı), Bayraktar Akıncı SİHA, Altay Tankı, Hürjet, Atak, Gökbey, Tayfun Füzesi, Sungur Hava Savunma Füze Sistemi ve SİPER gibi Türkiye’nin son dönemde göz dolduran projelerinin yer alacağı bir gösterimin yapılması 2023 yılına damgasını vuracaktır. Böylece TCG Anadolu, dünyada Türk Savunma Sanayii’nin vitrini ve Türkiye’nin gövde gösterisi yaptığı gemi olarak anılacaktır. Bizler ülkemizin toprak bütünlüğünün korunması için, çocuklarımızın geleceği için yine Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.”

“GELECEĞİMİZ İÇİN İSTİKRAR ŞARTTIR!”

Türkiye’nin savunma sanayii ve teknolojik yatırımlarla geliştirdiği iç potansiyeli, Türk Devletleri Teşkilatı ile yeni bir safhaya ilerleyen Türk Medeniyeti’nin Yükselişi, İslam dünyasında Pakistan, Malezya ve Katar ile kurduğu güçlü ilişkiler ve dünyada karşılıklı çıkarlara dayalı adil yaklaşımlara ihtiyaç duyan tüm ülkelerle gelişen ilişkileri, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcını simgeleyen gelişmeler olarak kendini göstermektedir. Hem içte artan potansiyel hem de dışta oluşan uygun siyasi zemin, 2023 yılının Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olması için önemli bir fırsat sunmaktadır. Bunu yapabilmek için ise Türkiye’nin dünyadaki mevcut kriz ortamından sıyrılarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koruduğu barış ve istikrarın sürmesi gerekmektedir. Böyle olması halinde Türkiye, üzerindeki tarihi sorumluluğun gereğini yerine getirecek, kalkınma ve ilerleme yolunda son yıllarda sarf edilen emeklerin ve kat edilen mesafenin karşılığını bulduğu yeni bir yüzyıla ulaşacaktır. Ayriyeten deprem felaketiyle sarsılan 11 ilimizde yaraların sarılması ve alt yapı, üst yapı inşasının yapılması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgi ve birikimi gerekmektedir. Ülkemizde yapılan tüm hizmetlerin devamı için, Türkiye’nin geleceği için, bizlere görev verilsin ya da verilmesin yine, her zamanki gibi Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.” Diye konuştu.

banner3
Yorumlar (3)
Muhittin 2 hafta önce
Bu da kim ismini cismini yeni duyuyorum.
Anıl 2 hafta önce
Daha fazla ihale almak için ve 1.sıra vekilliği için hep millet ittifakına yorum yapıyorsun iktidar ve CB değişince para hırsınız için fikirlerinizde değişir
Ahmet 2 hafta önce
Yav he he biz ne yapacağımızı iyice öğrendik sen sana bak
Namaz Vakti 21 Mart 2023
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13