Vatandaşlar, “Başkan Şerifoğulları halkın adamı!”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Elazığ ziyaretleri sırasında bazı kentsel dönüşüm alanlarının olduğu mahallelerde vatandaşlar hem ilimize gelen bakanlara hem de onlara eşlik eden milletvekillerine ve de Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na memnuniyetlerini de memnuniyetsizliklerini de aktardı. Bu sırada bir vatandaş Başkan Şerifoğulları’nın yanına giderek, evlerine dair sorunlarını aktardı aralarında geçen diyalog  gündeme düştü. Bu gelişmelerin üzerine bizler de bu olayın yaşandığı mahalleye giderek mahalle sakinlerinin olaya dair görüşlerini de, Başkan Şerifoğulları hakkında ne gibi düşüncelere sahip olduğunu öğrendik. Olaya tanıklık yapan veya sonrasında görüntüleri izleyen vatandaşlar; “Şahin başkan; genç dinamik biri ve halkın içinden biri bu diyalog son derece samimi bir şekilde gerçekleşti. Beden dilinden de bunu anlamak mümkün” ifadelerini kullandı. Ayrıca vatandaşlar bir takım eksiklikler olsa bile 1999 depreminde cesetlerin bile topraktan çıkarılmadığına dikkat çekerek; 24 Ocak 2020 Elazığ depreminde devletin adeta seferber olduğunu ve devletin enkaz altında kalmadığına açıklık getirdi.

ELAZIĞ 29.04.2022, 16:53 10.05.2022, 14:16
Vatandaşlar, “Başkan Şerifoğulları halkın adamı!”

Haber: Kübra TÜRKAN/ Aysun ÇETİN KILIÇ- ÖZEL

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bir vatandaşla gerçekleştirdiği diyalog gündem oldu. Bu diyaloğun bazı çevreler tarafından çarptırıldığını aktaran Başkan Şerifoğulları; bir basın açıklaması gönderdi. Başkan Şerifoğulları’nın görüşlerinin detayları ise şöyle…

ŞERİFOĞULLARI: AĞIR YARA ALAN ŞEHRİMİZİN YARALARINI BÜYÜK ORANDA SARDIK!

Başkan Şerifoğulları; “Elazığ Belediye Başkanı olarak 24 Ocak depremin gerçekleştiği ilk andan itibaren depremin yaralarını sarmak için sahada yerimizi aldık. Bakanlarımızla, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla ilk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında olduk. Deprem sürecinde ve sonrasında yaptığımız tüm çalışmalar kamuoyunun malumudur. Sokak sokak ev ev gezerek hemşehrilerimizin yanında olduk. Deprem ile birlikte ağır yara alan şehrimizin yaralarını büyük oranda sardık. Depremin ardından şehrimizde 24 bin 800 konut inşa edildi. İnşa edilen konut alanlarının altyapı ve ulaşım çalışmalarını büyük oranda tamamladık. Yapımı devam eden projeleri bir an önce nihayetlendirmek için de canla başla çalışıyoruz” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: HER İKİ BAKANIMIZ HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEPLERİ İLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Açıklamasını sürdüren Başkan Şerifoğulları; “Deprem süreci boyunca yaptığımız tüm çalışmaları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ilgili bakanlıkların koordinasyonunda yürüttük. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum tüm süreç boyunca çok yüksek bir duyarlılıkla hemşehrilerimizle birlikte oldu. Her iki bakanımız şehrimizde tamamlanan ve yapımı devam eden tüm projelerin bizatihi takipçisi oldular. Her iki bakanımıza şahsım ve şehrim adına teşekkürü bir borç biliyorum. Kamuoyunun malumu olduğu üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum 26.04.2022 Salı Günü şehrimize teşrif ettiler. Bizler de milletvekillerimizle, İl Başkanımızla birlikte bakanlarımızın programlarına refakat ettik. Ziyaretlerde her iki bakanımız da hemşehrilerimizin talepleri ile yakından ilgilendiler” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: BİZ HİÇ BİR VATANDAŞIMIZI HOR VE HAKİR GÖRMEDİK

Mustafapaşa da bir vatandaşla geçen diyaloğunun CHP İl Başkanlığı tarafından farklı açıdan ele alındığını aktaran ve açıklamasını sürdüren Başkan Şerifoğulları; “Mustafapaşa mahallemizde vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz programda yaşanılan ve kamuoyuna yansıyan görüntülerle ilgili olarak özellikle CHP İl Başkanlığının yapmış olduğu açıklamalar gerçeklikten ve iyi niyetten uzak açıklamalardır. Bizi yakından tanıyan ve her fırsatta samimiyetimize vurgu yapan, bizim çalışmalarımızı özel ortamlarda takdir eden CHP il kadrosunun kamuoyu önünde bizim samimiyetimizi tartışmaya açması sadece tutarsızlıkla izah edilemez. CHP İl Başkanlığının bu tutumu, kelimenin tam anlamıyla şark kurnazlığıdır. CHP zihniyeti tam olarak işte budur! CHP İl Başkanlığınca yapılan açıklamada, bir hanım kardeşimizle gayet samimi ve doğal diyaloğumuzdan hareketle bizim üstenci olduğumuzu ve vatandaşımızı hor ve hakir gördüğümüz iddia edilmiştir. Biz hiçbir zaman, hiçbir vatandaşımızı hor ve hakir görmedik, görmeyiz. Kendileri de dâhil hiç kimse bunun aksine bir tek örnek gösteremez” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: BİZİM HEMŞEHRİLERİMİZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE, EN İYİSİNE LAYIKTIR

“CHP İl Başkanlığı vatandaşına tepeden bakan birilerini görmek istiyorsa dönüp CHP’ye baksın” diyen Başkan Şerifoğulları; “CHP’nin tarihine baksın. Depremden bir yıl sonra Elazığ’a gelen parti yönetimine baksın. Deprem sürecinde Bodrum’da güneşlenerek deprem değerlendirmesi yapan yol arkadaşına baksın. Elazığ’a gelip iki kare fotoğraf verip kayağa giden Belediye Başkanına baksın. Elazığ’a okul yapacağım vaadi ile gelip, buradan koşarcasına Diyarbakır’a geçerek PKK’lılarla boy boy görüntü veren başkanına baksın. Deprem gecesi ve sonrasında rugan ayakkabısıyla şehirde gezerek depremden siyasi rant devşirmeye çalışan yol arkadaşlarına baksın. Aradığı üsttenciliği CHP’de bulacaklardır. Bizim hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır. Bizler AK Parti kadroları olarak hep bu bilinçle hareket ettik” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: CHP’YE RAĞMEN HİZMET DESTANI YAZIYORUZ

CHP’ye rağmen hizmet destanı yazdıklarını aktaran Başkan Şerifoğulları; “PKK sempatizanı bir kişinin çekmiş olduğu görüntüden hareketle linç kampanyasına öncülük eden CHP ve marjinal sol grupların yayın organları, milletimizle aramızdaki sahih ve sağlam bağı ne yaparsa yapsın asla koparamayacaktır. Bizler CHP’ye rağmen hizmet destanı yazmış bir kadroyuz. Tüm açıklığıyla bir kez daha bilinmesini istiyorum ki, milletimizle birlikte çıktığımız bu yolda hiçbir ayak oyununa geçit vermedik, vermeyeceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.  Fırat gazetesi olarak bizler de bu sıcak gelişmelerin ardından mahalle sakinlerinin olayı nasıl yorumladıklarını dinledik. Olaya bizzat şehitlik eden ve olayı gören vatandaşların görüşleri ise şöyle…

VATANDAŞ TEL: BAŞKANI DÜŞÜRMEK İÇİN BİR TAKIM OYUNLAR OYNANIYOR

Başkan Şerifoğulları’nın çalışmalarını başarılı bulduklarını ifade eden vatandaş Cebrail Tel;  “Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları her ortamda yaptıkları çalışmaları anlatıyor ve bizler de bu çalışmalarından dolayı kendisini takdir ediyoruz. Destekliyoruz. Başkanımızın çalışmalarını beğeniyoruz. Genç, yakışıklı ve dinamik bir insan ve sürekli halkın içerisinde.  Kendisi halkın adamı. Ramazan ayı boyunca evinde iftar açtığı olmadı, sürekli halkla iç içe.  Başkanı düşürmek için bir takım oyunlar oynanıyor. Bu olaylar üzücü olaylar. Vatandaşın başkanımızın yaptığı hizmetleri unutmaması lazım. Depremde evimiz hasar aldığında taşınma parası aldım. 18 ay boyunca kiramızı devlet karşıladı. Eksiklikler oldu, olacaktır. İki sene içerisinde binlerce konut yapılıp teslim edildi. Bu aşamada da başkanımız her zaman sahadaydı” diyerek başkan Şerifoğulları’nın çalışmalarını takdir etti.

VATANDAŞ AYGÜN: BELEDİYE BAŞKANIMIZ CANLA BAŞLA VATANDAŞLAR İÇİN MÜCADELE EDİYOR

Başkan Şerifoğulları’ndan razı olduklarını aktaran vatandaş Ayhan Aygün; “Yaklaşık 40 yıldır Mustafapaşa Mahallesinde oturuyorum. Biz devletimizden, hükûmetimizden, belediye başkanımızdan da razıyız. Belediye başkanımız genç, dinamik bir insan. Elinden geldiğince gecesini gündüzüne katarak Elazığ için mücadele ediyor. Aynı şekilde hükümetimizde öyle. Allah bu hükûmeti başımızdan eksik etmesin.  Belediye başkanımız canla başla vatandaşlar için mücadele ediyor. Kolay bir şey değil. Bilindiği üzere bir deprem yaşadık. Biz 1999 depremini de gördük. Enkazın altından çıkmayan cesetler vardı. O zaman da hükûmet vardı şimdi de hükûmet var. Aradaki fark ortada. O zaman enkaz altında kalan insanlar vardı. Elazığ depreminde böyle bir şey yaşanmadı. Devletimiz enkazın altında kalmadı.  Çalışan bir hükûmetimiz var” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ AYGÜN: BAŞKANIMIZ SAMİMİYETLE KONUŞTU

Aygün; “Gecesini gündüzüne koyan bir başkanımız var. Biz belediye başkanımızdan razıyız. Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Geçtiğimiz gün Bakanlar ilimize gelmiş sorunlarımızı taleplerimizi dinlediler. Başkanımız ve bir kadın arasında bir olay yaşandı. Bu olay bizleri üzdü. Her yer de aksilikler olabilir. Her şey dört dörtlük değil. Elazığ’da 20 bin üzerinde konut yapıldı. Bu bir güç meselesi. Sağ olsun devletimiz gerekeni yapmış. Belediye başkanımızda sürekli bizlerle birlikte oldu. Başkanımızın çalışmalarını her zaman takdir ediyoruz. Başkanımız genç, dinamik ve atik biri. Elazığ halkı için elinden gelen en iyisini yapmaya çalışıyor ve çalışmaya da devam ediyor. Hiçbir şüphemiz yok. O diyalogda da başkanımızın art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Başkanımız samimiyetle olaya yaklaşılmış ve konuşmuştur. Konu farklı bir yere çekilmesin” şeklinde konuştu.

VATANDAŞ: BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, GAYET KİBAR VE SAMİMİ BİR ÜSLUPLA BİZLERE YAKLAŞIYOR

Başkan Şerifoğulları’nın vatandaşların sorunlarını teker teker dinlediğini ifade eden ve olayı bizzat gördüğünü aktaran vatandaş; “Başkan Şerifoğulları ve abla arasında geçen konuşmaya bizzat kendim şahit oldum. Kendim oradaydım. Daha öncede başkanımız herkesin sorunlarını teker teker dinledi. Vatandaşlarla gayet kibar ve samimi bir üslupla yaklaşıyor. Konuşmalara mütevazı yaklaşıp cevap veriyordu. Başkan Şerifoğulları’nın kimsenin kalbini kıracak, aşağılayacak veya hakaret edecek bir konuşmasına bugüne kadar denk gelmedim” dedi.

VATANDAŞ: BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NIN HİZMETLERİ ELAZIĞ’I İLERİYE TAŞIYACAK DURUMDA

Sözlerini sürdüren vatandaş; “ Şahin Şerifoğulları’nın çalışmalarını çok iyi buluyorum. Sürekli sahada ve çalışmaları gayet başarılı. Gelmiş geçmiş başkanlara nazaran daha başarılı buluyorum. Başkanın kadınla konuşması daha öncede oldu. Kadın çok yüksek sesle ben hakkımı size helal etmiyorum tarzında konuşuyordu. Ama alandaki konuşmada gayet masum görünüyordu. Sanki Başkan değil de kadın hakarete uğramış gibi bir algı yaratıldı. Bir belediye başkanına yakışır bir şekilde cevap verdiğini düşünüyorum. Gayet samimi bir diyalogdu. Başkanımız her zaman vatandaşa samimi ve içten yaklaşıyor. Bu yaklaşımları her zaman jest ve mimiklerinden de belli oluyor.  Hizmetleri gayet Elazığ’a yakışır Elazığ’ı ileriye taşıyacak durumda” dedi.

banner3
Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak 03:12
Güneş 04:56
Öğle 12:25
İkindi 16:18
Akşam 19:44
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31