Abdulsamet Eren, “Elazığ bir şampiyona şehri oluyor!”

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, gazetemize önemli açıklamalar yaptı. Müdür Eren; “Gençliği çok güzel günler bekliyor. Biz gençlerimizi spor faaliyetlerinde en ön planda tutarak ana zeminde hazırlığımızı yapıyoruz. Her bir genç bu ülkenin en büyük serveti. Yarınları gençlere bırakırken onlar için her şeyi yapmış olmamız gerekir. 250 milyon bütçe ile Elazığ tarihinin en büyük toplu yatırım programını yapıyoruz. Şu anda bu yatırım programı ile alakalı yer tahsisleri çözüldü. Evraklarımızı hazırladık bunların finansmanı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanacaktır. Fakat biz merkezde yapılanları Elazığ Belediyesine ilçelerde yapılanları da ilçelerin belediyelerine yaptıracağız. Tamamen bunların hazırlıklarını bizzat biz yapacağız. Finansmanı da biz sağlamış olacağız. Birlikte her işimizi yürütmek istiyoruz. Biz gençlerimiz için her şeyi yapıyoruz. Son bir yılda hem Avrupa hem de Türkiye dereceleri elde etmeye başladık. Birçok sporcumuz temelden gelmeye devam ediyor. Elazığ bir şampiyona şehri oluyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren Elazığ’da dört tane Türkiye finali yaptık. Türkiye Boks Gençler Şampiyonasını Elazığ’da yaptık. Türkiye Kuraş Şampiyonasını Elazığ’da yaptık ve Badminton Okullar Şampiyonasını Elazığ’da yaptık. Paletli Okullar Şampiyonasını Elazığ’da yaptık. Milli takımımızı Elazığ’da ağırladık bu çok renkli ve güzel sahneler oluşturdu. Elazığ yalnız bırakmadı. Her gelen kafile Elazığ’dan mutlu ayrıldı. Biz aynı zamanda kültürümüzü de tanıtıyoruz” dedi.

ELAZIĞ 01.06.2022, 16:54 12.06.2022, 11:58
Abdulsamet Eren, “Elazığ bir şampiyona şehri oluyor!”

Haber: Remziye KÖKBURİ / ÖZEL

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Elazığ’a dair yapılan yatırımları gazetemiz ile paylaşarak gençlerimizi nelerin beklediğini söyledi. Müdür Eren; “Gençliğe sahip çıkarak yarınlarımızı kurtaracağız. Tüm bilgi becerilerini sergileyecekleri ve asla kısıtlı kalmayacakları bir ortam oluşturarak bilinçli ve sıkılmayan bireyleri topluma kazandıracağız” dedi.

“250 MİLYON BÜTÇE İLE ELAZIĞ TARİHİNİN EN BÜYÜK TOPLU YATIRIM PROGRAMINI YAPIYORUZ”

Geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Sor Bakanlığı ile Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve İl İlçe belediye başkanlarımız ile birlikte bir yatırım programına katıldıklarını söyleyen Müdür Eren; “250 milyon bütçe ile Elazığ tarihinin en büyük toplu yatırım programı yapıyoruz. Şu anda bu yatırım programı ile alakalı yer tahsisleri çözüldü. Evraklarımızı hazırladık bunların finansmanı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanacaktır. Fakat biz merkezde yapılanları Elazığ Belediyesine ilçelerde yapılanları da ilçelerin belediyelerine yaptıracağız. Tamamen bunların hazırlıklarını bizzat biz yapacağız. Finansman açısından da biz sağlamış olacağız. Birlikte her işimizi ürütmek istiyoruz. Yeni yatırım programımızın içerisinde 1 adet Tartan Atletizm Pisti, Tribünlü aydınlatmalı ve giyinme odalı olacak. 8 kulvarlı olacak şekilde yapılacak. Ulusal ve uluslararası maçlar yapılabilecek donanıma sahip bit tartan atletizm pisti olacak. 2- 3 poligonlu olacak şekilde Elazığ merkezde bir atış poligonumuz yapılacak. Bunun da Aşağı Demirtaş bölgesinde yer tahsisi yapıldı. İhalesini yapıp ilimize kazandıracağız. Elazığ merkezde tam nizami 2 adet futbol sahası yapımını gerçekleştireceğiz. Bu bahsettiğim çalışmalar merkezi yapıda Elazığ Belediyesi ile ortak çalışmalarımızın sonucunda gerçekleştirmiş olacağız. Finansmanını Gençlik ve Spor Bakanlığı yapacak. İhalesini ise Elazığ Belediyesi gerçekleştirecek. Yeni terminal binasının yanında yumuşak bir yapı olduğu için öncelikle zemin güçlendirmesi yapacağız. 100  dönümlük araziye spor kompleksi inşa edilecek. İçerisinde tartan atletizm pisti, futbol sahası olacak merkezde birde 5 tane halı saha yapacağız. Sadece poligon Aşağı Demirtaş’ta yapılacak” ifadelerini aktardı.

“ELAZIĞ STADYUMU; ŞEHRİN EN BÜYÜK BEKLENEN YATIRIMI”

Müdür Eren; “Halı sahaların hangi mahallelerde yapılacağı hususunda Belediye Başkanımız ile karar vereceğiz. Yine ilçelerimiz ve il merkezimiz olmak üzere 7 adet gençlik merkezi yapılacak. Akçakiraz, Yazıkonak, Karakoçan, Arıcak, Baskil, Keban ve Palu olmak üzere bu bölgelerde 7 adet gençlik merkezi yapıyoruz. Alacakaya, Maden, Sivrice, Ağın ve il merkezi olmak üzere 5 adet spor salonu yapıyoruz. İlçe ve beldelerimizde toplam 32 merkezde ise 5 olmak üzere toplam 37 adet halı saha yapıyoruz. 15 adet açık basketbol sahası yapıyoruz. Birde Elazığ merkezde siz de biliyorsunuz amatör maçların oynandığı Yolspor Sahası İl Özel İdarenin sahası ve üniversitenin sahası hepsinin zeminini yeniliyoruz. Üniversitenin içerisinde doğal bir çim yaparak tribün ve giyinme odası yapacağız. İl Özel İdaresinin kortlarını kapalı kort yapacağız. Hepsinin ihalesi bu yaz içerisinde yapılacak ve ilimize kazandıracağız. Toplam 250 milyon değerinde toplu yatırım yapıyoruz. Elazığ tarihinde alınmış tüm ilçe ve beldeleri kapsayan çok büyük bir yatırım. 250 milyonluk Elazığ tarihinin en büyük toplu yatırım projesini yapıyoruz. Şu anda devam eden yatırımlarımız ise; en büyük yatırımımız diyeceğim Elazığ Stadyumu ve Spor Salonu yapımı. Elazığ stadyumu şehrin en büyük beklenen yatırımı. Fiziki olarak %85 civarında ilerleme gösterdi. Bu stadyumumuzda çatı imalatı tamamlandı. Sadece burada doğal çim sahanın zemini ve tribün koltukları ile birkaç mekanik işimiz kaldı. Stadyumumuzun kalan kısmını ise bu yaz içerisinde tamamlayarak takımımıza armağan etmek istiyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ”

Stadyumu sadece maç oynanan yer olarak kalmayacağı ifadelerini aktaran Müdür Eren; “Burayı yaşayan stat yapacağız. İçerisinde 4 adet cep salonumuz var. Burada farklı branşlar olacak. 23 adet locamız olacak. 3 adet işletmemiz olacak. Stadyumumuzun yanında 2 bin 700 seyirci kapasiteli bir spor salonumuz olacak. Altında da bir okçuluk salonu yapacağız. Toplam 8 adet salon kazandırmış olacağız. Şehrin içerisinde neden yapıldı? Otopark sorunu olacak diye birçok kez sorular aldık. Ben hep söylüyorum. Merkezde olmasının en büyük artısı saydığım spor tesislerinin erişilebilirliği kolay olsun ki gençlerimiz gelsin. Çocuklarımızı düşünerek hareket ediyoruz. Eski binamızı yıkıp açık otopark yapacağız yanında da kapalı otopark olacak. Çok az trafik sorunumuz olabilir fakat Elazığ sporumuz için katlanacağız. Bu tesis çok önemli ve çok büyük yatırım ile yapıldı kıymetini bilmemiz lazım. Mevcut bütün tesislerimizin bakım ve onarımını yaptık” ifadelerinde bulundu.

“KOLTUKLAR GEÇİCİ, YAPILAN GÜZEL İŞLER KALICI OLACAK”

Elazığ’a yeni branşlar kazandırdıklarını söyleyen Müdür Eren; “15 Temmuz Spor Salonumuzun içerisinde 3 disiplini de barındıran tırmanma duvarları yapıyoruz. Yaklaşık 15 metre eninde 20 metre uzunluğunda olacak şekilde yapımı sağlanacak. Trabzon’dan sonra Türkiye’de sadece Elazığ’da olacak. Halter, bilardo, atış poligonu ve lazerli atışlar olan havalı atışları da başlatacağız. Dolayısıyla yeni tesislerin içerisinde bunların hepsi olacak çünkü biz gençlerimiz için her şeyi yapıyoruz. Son bir yılda hem Avrupa hem de Türkiye dereceleri elde etmeye başladık. Birçok sporcumuz temelden gelmeye devam ediyor. Elazığ bir şampiyona şehri oluyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren Elazığ’da dört tane Türkiye finali yaptık. Türkiye boks gençler şampiyonasını Elazığ’da yaptık. Türkiye kuraş şampiyonasını Elazığ’da yaptık ve badminton okullar şampiyonasını Elazığ’da yaptık. Paletli okullar şampiyonasını Elazığ’da yaptık. Milli takımımızı Elazığ’da ağırladık bu çok renkli ve güzel sahneler oluşturdu. Elazığ, yalnız bırakmadı. Her gelen kafile Elazığ’dan mutlu ayrıldı. Biz aynı zamanda kültürümüzü de tanıtıyoruz. Gençlik Spor Bakanımıza, Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Elazığ Belediye Başkanımıza, İl başkanımıza, spor taban birliklerine STK’lere ve siz değerli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Elazığ’ı seviyorsak birlikte bir şeyler yaparak güzel işlere imza atmalıyız. Eleştiriye açık olmalıyız. Bu eleştirilerden güzel sonuçlar çıkaracağız. Koltuklar geçici, yapılan güzel işler kalıcı olacak” dedi.

YENİ YATIRIM PROGRAMIMIZIN İÇERİSİNDE;

1 Adet Tartan Atletizm Pisti

3 Poligonlu Olacak Şekilde Elazığ Merkezde Bir Atış Poligonu

Elazığ Merkezde Tam Nizami 2 Adet Futbol Sahası

Yeni Terminal Binasının Yanında 100 Dönümlük Araziye Spor Kompleksi

Merkezde 5 Tane Halı Saha

Akçakiraz, Yazıkonak, Karakoçan, Arıcak, Baskil, Keban Ve Palu Olmak Üzere Bu Bölgelerde 7 Adet Gençlik Merkezi

Alacakaya, Maden, Sivrice, Ağın ve İl Merkezi Olmak Üzere 5 Adet Spor Salonu

İlçe ve Beldelerimizde Toplam 32 Merkezde ise 5 Olmak Üzere Toplam 37 Adet Halı Saha

15 Adet Açık Basketbol Sahası

Amatör Maçların Oynandığı Yolspor Sahası İl Özel İdarenin Sahası ve Üniversitenin Sahası Hepsinde Zemin Yenilemesi

Üniversitenin İçerisinde Doğal Bir Çim Yaparak Tribün ve Giyinme Odası

İl Özel İdaresinin Kortlarında Kapalı Kort Yapımı

ELAZIĞ STADYUMU VE SPOR SALONU İÇERİSİNDE;

4 Adet Cep Salonu

23 Adet Loca

3 Adet İşletme

2 Bin 700 Seyirci Kapasiteli Bir Spor Salonu

Bir Okçuluk Salonu

Toplam 8 Adet Salon

15 TEMMUZ SPOR SALONUMUZUN İÇERİSİNDE

Halter, bilardo, atış poligonu ve lazerli atışlar olan havalı atışları da başlatılacak

banner3
Yorumlar (0)
19
açık
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak 03:09
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:27
Akşam 19:58
Yatsı 21:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31