CHP’den kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasına ilişkin açıklama CHP’den kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasına ilişkin açıklama

TFF 3. Lig 2. Grup 4. haftasında Elazığspor ile Batman Petrolspor Elazığ'da oynan maçta golsüz berabere kaldı. Oynan karşılaşma skorundan çok saha içinde ve saha dışında yaşanan olaylar ile Türkiye'de gündem oldu.

Taraftarlardan kaynaklı gergin geçen maç sonunda çeşitli olaylar yaşandı. Batman Petrolsporlu taraftarlar, misafir takım lavabolarını kullanılamaz hale getirirken, Elazığsporlu taraftarlar da Batman ekibinin takım otobüsüne zarar verdi.

İki ilin vekilleri ortak açıklama yaptı

Yaşanan olaylar sonrası AK Parti Batman Milletvekilleri Ferhat Nasıroğlu ve Serkan Namlı ile Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı ve M. Rıdvan Nazırlı TBMM’de bir araya gelerek ortak bir açıklama yaptı.

Ortak olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Elazığspor ile Batman Petrolspor arasında gerçekleşen müsabakada meydana gelen tatsız olaylar hepimizi derinden üzmüştür. Sporun temelinde kardeşlik, dostluk ve dayanışma bulunmaktadır. Spor, her yaştan ve her kesimden insanı bir araya getiren, birlik ve beraberliğin en güçlü araçlarından biridir. Bu nedenle sahada ve tribünde yaşanan olayların spora ve bu oyunun dostluk ruhuna zarar vermemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Son dönemde ülkemizde oluşan birlik ve beraberlik havasının, futbol sahaları dahil hayatın her alanında devam etmesini arzu ediyoruz. Bu nedenle iki takımın taraftarlarına, sükunetle hareket etme ve olayları büyütmemeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz. Provakatif eylemlerden ve tatsız durumlardan uzak durarak, akli selimin hakim olması gerektiğine inanıyoruz. Elazığ ve Batman, tarihsel ve kültürel bağlarıyla iki kardeş şehirdir. İki şehir arasındaki bu kardeşlik iklimini zedeleyecek hiçbir olumsuzluğa izin vermemeliyiz. Aziz hemşehrilerimize saygılarımızla...