“Elazığ tekstil başta olmak üzere bazı sektörlerde öncü şehirlerden birisi olacak” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“Elazığ tekstil başta olmak üzere bazı sektörlerde öncü şehirlerden birisi olacak”

Bu haber 01 Ocak 2021 - 16:22 'de eklendi.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 8 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek olan AK Parti Elazığ 7. Olağan Kongre sürecinin fiilen işlediğini kaydederek; İlimizde gerçekleştirdikleri girişimlerin meyvelerini vermeye başlayacağını söyledi ve “Elazığ tekstil başta olmak üzere bazı sektörlerde öncü şehirlerden birisi olacak” dedi. Milletvekili Bulut ayrıca ilimizde şehir merkezinde kalan resmi kurumların taşınması konusunda açıklamalarda bulundu.

 

 

Haber: Songül DURSUN

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklama ile son günlerde yaptıkları çalışmalara değindi. Milletvekili Bulut açıklamalarında, AK Parti Elazığ 7. Olağan Kongre sürecinin işlediğini belirterek; “İl Başkanımız iyi bir ekip kurdu ve iyi de başladılar. Öteden beri teşkilatlarımız niteliğiyle bilinir. İl teşkilatımız birlik, beraberlik, ahenk ve uyum içinde çalışıyor.  Bu birlik ve beraberlikten dolayı çok olumlu tepkiler alıyoruz. Arkadaşlarımız çalışıyor. Her bir arkadaşımı yürekten tebrik ediyorum. Kongre sürecimiz fiilen işliyor. Kongre hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.

“ELAZIĞ, TEKSTİL BAŞTA OLMAK ÜZERE BAZI SEKTÖRLERDE ÖNCÜ ŞEHİRLERDEN BİRİSİ OLACAK”

Paylaşımlarında, Elazığ’ın ekonomik anlamda da bir ilerleme kaydettiğini belirten Vekil Bulut, “Yoğun ve ısrarlı girişimlerimiz sonucu Organize Sanayimize ciddi miktarda yeni yatırımcı geldi. Birinci Organize sanayimiz doldu. İkincisini kurduk. İkinci Organize Sanayi hizmet vermeye başladığında şehrimize yeni yatırımcılar gelecek. Besi Organize Sanayi ile birlikte ilçelerimize organize sanayi bölgeleri kazandırmak için gerçekleştirdiğimiz girişimler meyvelerini vermeye başlayacak. Tüm bunlar kendiliğinden gelişmiyor. Elazığ tekstil başta olmak üzere bazı sektörlerde öncü şehirlerden birisi olacak” ifadelerine yer verdi.

ŞEHİR İÇİNDE KALAN BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNİN ŞEHRİN DIŞINA TAŞINMASI…

İlimizde şehir merkezinde kalan resmi kurumların taşınması konusunda da bilgilendirmede bulunan Bulut, “Şehir içinde kalan bölge müdürlüklerinin şehrin dışına taşıması için Belediye Başkanımız ve milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte başlattığımız süreç (hamd olsun) olumlu ilerliyor. İlgili bakanlarla gerekli görüşmeler yapıldı. Ve süreci tüm arkadaşlarımız ile birlikte takip ediyoruz. Şu kadarını söyleye bilirim: Belediyemiz bölgede yapılabilecek projeler üzerinde çalıştı. Bu konuda ciddi bir mesafe aldık. Çalışmalarımız devam ediyor. Takipteyiz!” açıklamasında bulundu. Ayrıca Vekil Bulut; “Elazığ’a ve bölgeye yapılan tüm yatırımlar değerlidir. İnsanınız için, memleketimiz için yapılan ve yapılacak her yatırım değerlidir” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.