Elazığ Kahvehaneciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası  Başkanı  Ferhat Evsen,  ETUDER Kahve Fincan Müzesi’ne ziyarette bulunarak Kahve Fincan Müzesi  Proje Sorumlusu Araştırmacı –Yazar   Ahmet Bulut’a birlik ve beraberlik sözü verdi.

Proje Sorumlusu Ahmet Bulut Müze oluşum süreci ile alakalı bilgilendirmelerde bulundu. Bulut Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası Başkanına desteklerinden dolayı teşekkür ederek;Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına ithafen Harput Okuma evinde bir kahve fincanı müzesi oluşturmaya çalışıyoruz.  Bir diğer anlamıyla hatır müzesi.  Bize fincan getiren herkesin ismiyle birlikte sergilemeyi amaçlıyoruz. 29 Ekim tarihinde açılmayı hedefliyoruz.  Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde 2023 tane fincan ile Giness rekorlar kitabında yerimizi almak.  Başkanımız Ferhat Evsen ile Birlikte Fincanları inceliyoruz. Başkanımızda sağ olsun bizimle birlikte desteklerinden dolayı tüm kahvehane esnaflarına teşekkür ediyorum” dedi.

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası Başkanı Ferhat Evsen bu güzel projede bizde elimizden yapacağ diyerek; Değerli Müdürüme bu güzel çalışma için teşekkür ediyoruz. Geleceğe yönelik  güzel bir hatıra olacak. Bizde kahvehaneciler odası olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız. Geçmişi 500 yıla ulaşan bir mesleğe sahibiz. Kahvehaneci esnaflarımızın dükkanında  tarihe mal olmuş fincanların olduğunu düşünüyorum. Bizlerde oda olarak gereken desteği verip hedeflenen  sayıya hep birlikte ulaşacağız” ifadelerini kullandı.