Öğrencilerin ülkedeki tarihi ve kültürel değerleri görmeleri ve 12. sınıf öğrencilerinin üniversiteleri yakından tanımaları amacıyla düzenlen gezi kapsamında Ankara ve Eskişehir ziyaret edildi. 8-11 Mayıs tarihleri arasındaki gezide TBMM, Anıtkabir, Ankara ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere birçok nokta gezildi.

Geçtiğimiz aylarda Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından başlangıcını yapılan  okul gezileri devam ediyor. Gazetecilik Alanı Öğretmenleri Mine Demirel ve Yunus Top tarafından organize edilen Ankara-Eskişehir gezisine 18 kişilik bir ekip katıldı.

Genç İletişimciler Anıtkabir’i ziyaret etti

8 Mayıs Pazartesi Elazığ'dan hareket eden öğrenciler ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni gezerek milli mücadele ve meclis tarihi hakkında bilgi aldı. Gezi ekibi daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün kişisel eşyalarının ve milli mücadele yıllarının detaylı olarak tasvir edildiği müze bölümlerini gezdi. Gezinin devamında Ankara Üniversitesi İletişim ve Hukuk Fakültelerini ziyaret eden ekip, son olarak 1. ve 2. Meclis binalarını gezerek günü tamamladı.

“Öğrenci şehri” Eskişehir

Kafilenin bir sonraki durağı, “öğrenci şehri” olarak da bilinen Eskişehir oldu. Burada ilk olarak Anadolu Üniversitesi Kampüsünü ziyaret eden ekibimiz İletişim Bilimleri ve Hukuk Fakültelerini ziyaret etti. Özellikle İletişim Bilimleri Fakültesine ilgi gösteren öğrencilerimiz, üniversite kampüsünü de oldukça beğendi.

“İletişim alanında markalaşmış üniversitelerde olmak isterim”

Ekip, üniversite ziyaretinin ardından sırasıyla Sazova Parkı, Balmumu Müzesi, Odunpazarı ve Porsuk Çayı’nı gezerek Elazığ’a döndü. Gezi sonrası konuşan 12. Sınıf Gazetecilik Alan Öğrencisi Ezgi Bulut, geziden çok memnun kaldıklarını ifade ederek “Atamızı ve milli mücadelenin merkezi olan Ankara’yı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son sınıf öğrencileri olmamız nedeniyle üniversiteleri ziyaret ederek fakülteler ve bölümler hakkında bilgi edindik. Bir iletişimci olarak iletişim alanında markalaşmış üniversitelerde olmak isterim” dedi.

Haber: Ferzan Aydar