Haber: Ezgi BULUT

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, UMKE ekipleri tarafından temel eğitimi ve tatbikatı eğitimi düzenledi. Eğitime 25 sağlık personeli ve 6 eğitmen katıldı. 08-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen eğitim sırasından deprem, sel, heyelan, çoklu trafik kazası, dağcılık ve afet hallerinde telsiz haberleşmesi, arazide mahsur kalma ve yaşamı sürdürme konularında eğitim verildi. 3 gün teorik ve 2 gün saha tatbikatı olarak gerçekleştirilen eğitime, Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastane ve çeşitli sağlık tesislerinden görev yapan toplam 25 sağlık personeli ve 6 eğitmen katıldı.

Müdür Polat, eğitimi yerinde izledi

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, eğitimin son gününde trafik kazası, göçük ve suda boğulma senaryoları eşliğinde uygulamaya konulan  UMKE temel eğitimi tatbikatını yerinde izledi.

Personele katılım belgesi verildi

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2023 Yılı UMKE Faaliyet Planı çerçevesinde Gerçekleştirilen eğitim ve düzenlenen tatbikatın sonunda katılımcılara teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, beraberinde bulunan hizmet başkanları ve idareciler ile birlikte programı başarı ile tamamlayan personele “Katılım Belgesi” verdi.