“ELAZIĞ İÇİN ÜRETMEYE VE ÇALIŞMAYA DEVAM!” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“ELAZIĞ İÇİN ÜRETMEYE VE ÇALIŞMAYA DEVAM!”

Bu haber 06 Aralık 2020 - 17:56 'de eklendi.

Seza İnşaat Hissedarı Prof. Dr. Yasemin Açık, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan ve bir işi maliyetinden yüksek bir maliyet çıkararak yaptıklarına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını aktaran bir açıklamaya imza attı. Prof. Dr. Açık; “Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mecralarında art niyetli bir kurgu dâhilinde beni ve aile şirketlerimizi karalamaya yönelik gerçeği yansıtmayan ve mesnetsiz iddialara yer verilmiştir. Bahse konu iddiada; şahsım merkeze konularak, habere siyasal bir nitelik kazandırılmış, yıllardır hayatlarını toplumsal kalkınmaya ve istihdamı artırmaya adamış bizlerin itibarını zedelemek amaçlanmıştır” diyerek iddiaların mesnetsiz olduğunu ifade etti. Ayrıca Prof. Dr. Açık; “Vergi rekortmenleri arasındayız. Bu da milletin yanında olduğumuzun göstergesidir” diyerek yasal haklarını kullanacaklarını ve hiçbir zaman Elazığ için üretmekten ve çalışmaktan vazgeçmeyeceklerini aktardı.

 

 

Kasıtlı bir şekilde bu iddiaların ortaya çıkarıldığını ifade eden Prof. Dr. Yasemin Açık; “ Ticari rekabet kapsamında yanlış kaynaktan bilgilendirme yapılarak, şahsımı ve yaklaşık 50 senedir ülkemize değer yaratanaile şirketlerimizi kritik bir dönemde oldukça manidar bir zamanlamayla ortaya atılan bu iftirayla değersizleştirmekve gelişen süreçlerden dışlamak hedefi güdüldüğünü görmekteyiz” dedi.

“AİLEMİZİN İTİBARINI SABOTE ETMEYE YÖNELİK; VARSAYIMLARIN, GERÇEKLE İLGİSİ YOK!”***

Açıklamasını sürdüren Prof. Dr. Açık; “Elâzığ’ımızda çok önemli yatırımları gerçekleştirerek binlerce insanımızı istihdam etmenin mutluluğunu; ülkemizde ise kilit öneme haizprojeleri başarıyla gerçekleştirerek, milli kalkınmamıza sağladığı katkının onurunu yaşayan ailemizin itibarını sabote etmeye yönelik bu varsayımların gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

“DOĞRULUĞUMUZ MAHKEMELERCE TESCİL EDİLDİ!”***

“Haklılığımız ve doğruluğumuz mahkemelerce tescil edilmiştir” diyen Prof. Dr. Açık; “Aslında; iddialar gerçeği yansıtmadığı gibi, ülkemizde son yıllarda bu tür bir habere konu olamayacak tek bir iş varsa; o da bahse konu haberlerde yer alan buiştir. Çünkü tüm aşamaları yargı denetimi altında, kesinleşmiş mahkeme kararlarına göre yapılmış; haklılığımız ve doğruluğumuz mahkemelerce de defalarca tescil edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“KUL HAKKINA VE KAMU HUKUKUNA ÖZEN GÖSTERİYORUZ!”***

Etik ve ahlaki değerlere uymayan ters bir adım asla atmadıklarını ve atmayacaklarını aktaran Prof. Dr. Açık; “Her zaman kul hakkına, kamu hukukuna özel önem gösteren bizlerin ve girişimlerimizin hak ve hukuka aykırı olan hiçbir iş ve işlemin içinde bulunması yahut etik ve ahlaki değerlere ters bir adım atması düşünülemez.

“YAKLAŞIK 5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYAN SAYGIN BİR FİRMAYIZ!”***

Açıklamalarını sürdüren Prof. Dr. Açık; “Kaldı ki, söz konusu gerçek dışı haberi yayımlayanlardan biri olan Sözcü gazetesi06.12.2020 tarihli basılı yayınında ‘Yargı makamları şirketi haklı buldu’ başlıklı yazı ile haklılığımıza yer verdi. Emekçi ve girişimci ailemiz 1970’li yıllardan itibaren ülkemiz inşaat sektöründe saygın bir yer edinmiştir. Her iktidar döneminde yatırımlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiren firmamız turizm, enerji, akaryakıt, çimentogibi farklı sektörlerde de faaliyet göstererek yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlar hale gelmiştir” diyerek istihdama sundukları katkıya da dikkat çekti.

“VERGİ REKORTMENLERİ ARASINDAYIZ, BU DA MİLLETİN YANINDA OLDUĞUMUZUN GÖSTERGESİDİR”***

Vergi rekortmeni olduklarını da kaydeden Prof. Dr. Açık; “Bu asılsız beyanlar, başta Seza İnşaat olmak üzere, aile şirketlerinin itibarına da zarar verme stratejisi ile kurgulanmış ve servis edilmiştir. Oysa sadece Seza İnşaat firması başta olmak üzere şirketlerimizin Kurumlar Vergi Rekortmenleri Sıralamasına bakmak, kimin milletin yanında olduğunu göstermeye yeterli olacaktır” dedi.

“KAMUOYU ÖNÜNDE KİŞİLİK HAKLARIMA ZARAR VERİLEREK, PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULANDI”***

Prof. Dr. Açık; “Ayrıca; yıllardır bir akademisyen, bir sivil toplum gönüllüsü ve bir iş insanı olarak, büyük bir özveriyle ülkem, bölgem ve şehrim için büyük emekler vermekteyim. Kamuoyu nezdindeki imajıma, emeklerime, duruşuma, itibarıma ve kişilik haklarıma zarar vermeyi amaçlamıştır. Ömrünü kadının çok yönlü güçlendirilmesine ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine adayan şahsımı, böylesi şiddete maruz bırakan ve itibar suikastı oluşturan bu temelsiz varsayımlar bizleri derinden yaralamıştır” dedi.

“YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ!”***

Ülkemiz için üretmeye devam edeceklerini de aktaran Prof. Dr. Açık; “Her türlü olumsuzluklara rağmen, ülkemiz için emek vermeye, katma değer oluşturmaya ve istihdam sağlamaya azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Grup şirketleri olarak hiçbir haksız kazanım ve hukuksuzluğun içinde olmayacağımızı belirtirken, bu tür bir iddianın zamanlamasının da manidar olduğunu özellikle ifade etmek isteriz. Gerek şahsımın kişilik haklarına gerekse şirketlerimizin saygınlığına yönelik saldırı niteliği taşıyan bu çarpık iddiaları servis edenlere ve yayımlayanlara ilişkin yasal haklarımız çerçevesinde mahkemelerde hesaplaşacağımızı da belirtmek isteriz” dedi.

“DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN HEMŞEHRİLERİMİZE TEŞEKKÜRLER”***

Üretimden asla vazgeçmeyeceklerini ifade eden Prof. Dr. Açık; “Her zaman olduğu gibi bu süreçte de bizleri arayan, destekleriyle güç veren, dualarıyla yanımızda olan tüm Elazığlı hemşehrilerimize şükran borçluyuz. Tüm kadirşinas hemşehrilerimizin bildiği gibi, dışarda kazandıklarını şehrimize yatıran, şehrimizin kalkınmasına ve insanlarımızın istihdamı gayesiyle onların mutlu bir yaşam sürmelerine katkı sağlayan aile şirketleri olarak aziz şehir ve aziz hemşehrilerimiz için yaptıklarımızdan onur ve gurur duymaktayız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman ve her koşulda Elazığ’ın gelişmesine katkı sağlamaya, Elazığ için üretmeye ve çalışmaya, durmaksızın devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. (Haber Merkezi)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN