Fenerbahçe Spor kulübü başkanı Ali Koç’un Süper kupa finali deprem bölgesinde oynansın önerisi sonrası Elazığ Milletvekilleri sosyal medya hesaplarından harekete geçerek Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a çağrıda bulundu.

AK Parti Elazığ Milletvekili M. Rıdvan Nazırlı tarafından başlatılan çağrıya diğer milletvekilleri de destek verdi.

Nazırlı yaptığı çağrıda; “TFF, Süper Kupa Finali için Elazığ’dan yoğun talep var. Bende Vekilleri olarak bu talebi size ileteyim. Elazığ Süper Kupa finaline en güzel şekilde ev sahipliği yapacaktır. Bizleri geri çevirmeyeceğinizi umuyoruz.”

Nazırlı’nın başlattığı çağrıya ilk destek MHP Milletvekili Semih ışıkver’den geldi. Işıkver paylaşımında, “Stadyum hazır.. Elazığ hazır.. Sizi ağırlamaktan onur duyarız.. Fenerbahçe-Galatasaray” dedi.

AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı, Süper Kupa maçı Elazığ’a yakışır diyerek şu paylaşımı yaptı; “#ElazığAtatürkStadına yakışır… Elazığ’ın vekili olarak ben de hemşehrilerimin bu talebine vekilim M. Rıdvan Nazırlı ile beraber sonuna kadar destek veriyorum”

Bir diğer AK Partili vekil Prof. Dr. Erol Keleş ise “Aziz şehrimize yakışır.” Paylaşımı ile çağrıya destek verdi

Başkan Adayı Septioğlu seçim ziyaretlerini sürdürüyor Başkan Adayı Septioğlu seçim ziyaretlerini sürdürüyor

CHP Milletvekili Gürsel Erol ise yayınladığı basın bildiriminde; “Süper kupa finalinin deprem bölgesi olan bir şehirde oynanması yerinde ve doğru bir karardır. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Süper Kupa Finalinin Elazığ gibi bu konuda sembol ve her konuda hazır bir şehirde oynanması da yerinde bir karar olacaktır” ifadelerini kullandı.

Editör: İrem Ancil