Resmi Gazete’de yayımlanan kararda “Elazığ İli, Merkez ilçede bulunan ve ekli harita sınırları gösterilen alanın Elazığ Çamyatağı Sanayi Alanı olarak belirlenmesine, 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri kanunun geçici 17’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

elazigfirat.com’da “Sanayi sitesinin taşınması başka bahara kaldı” başlığıyla çıkan haber sonrası AK Partili Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, M. Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın ortak imzası ile bir açıklama yapılmıştı.

“Çalışmalarımız, takiplerimiz devam edecek”

Fırat Nehrinde balıkları öldürücü etki! Fırat Nehrinde balıkları öldürücü etki!

Yapılan açıklamada Merkez Çamyatağı köyü sınırları içerisinde bulunan alananın yeni sanayi sitesi alanı olacağı vurgulanarak; “Sanayi Sitesi esnafımızın heyecanla beklediği "YENİ SANAYİ SİTESİ" arzusunu gerçekleştirmek üzere , milletvekilleri olarak, belediyemiz ve il teşkilatımızla birlikte durmadan duraksamadan çalışmaya devam ediyoruz. Sanayi Sitesi esnafımızın bu özlemini gerçekleştirmek üzere yaptığımız çalışmalar doğrultusunda müracaatını yaparak talepte bulunduğumuz; “Elazığ Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde, Sanayi sitesi yapımı amacı ile 952.539 metrekare alan 2018/8 sayılı Cumhurbașkanlığı genelgesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görülmüştür." İlimizin yıllardır beklediği "Yeni Sanayi Sitesi" süreci tamamlanıncaya kadar çalışmalarımız, takiplerimiz devam edecek ve Allah'ın izniyle konu çözüme kavuşturulacaktır” ifadeleri kullanılmıştı.

Editör: İrem Ancil