Elazığspor TFF 3. Liğin 10. haftasında Kelkit'te oynanan mücadele de  Kelkit Hürriyetspor ile karşı karşıya geldi. Müsabakaya Kelkit Hürriyetspor taraftarının attığı sloganlar ve emniyet güçlerinin maçı takip etmek için Kelkit'e giden Elazığspor taraftarına uyguladığı fiziki şiddet damga vurdu.

Elazığ’da sis etkili oldu, görüş mesafesi 2  metreye kadar düştü Elazığ’da sis etkili oldu, görüş mesafesi 2 metreye kadar düştü

Karşılaşma sonrası başta Elazığspor kulübü olmak üzere kentte siyasiler, STK'lar ve şehrin ile gelen iş insanları yaşananlara tepki gösterdi. Elazığ BARO'su da olaylı maç sonrası harekete geçerek lazığspor taraftarlarına karşı hakaret boyutuna varacak nefret söylemleri ile şikayette bulundu.

Elazığ Barosu suç duyurusunda bulundu

Elazığ Barosundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Elazığspor ile Kelkit Hürriyetspor arasında oynanan futbol müsabakasında; Elazığ şehrine, Elazığ’lı vatandaşlarımıza ve özellikle statta bulunan Elazığspor taraftarlarına karşı hakaret boyutuna varacak nefret söylemleri ile alakalı olarak bugün itibariyle Kelkit Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunulmuştur. Ayrıca müsabaka sırasında Elazığspor taraftarına karşı aşırı güç kullanmak suretiyle müdahale edip, taraftarları yaralayan ve hakaret eden güvenlik güçleri hakkında da şikayetçi olunmuştur. Bu tarz nefret söylemlerinin ve haksız müdahalelerin spor müsabakalarından uzak tutulması dileğiyle, sorumluları tekrardan kınadığımızı ve sorumlular hakkındaki süreci takip edeceğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.”