AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşların bütçesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

İç hat uçuş sayısı 26’dan 57’ye yükseldi

2003 yılında 60 uçuş noktası olan Türkiye’nin uluslararası hava ulaşım ağının 343 noktaya yükseldiğini, iç hat uçuş noktası sayısının da 26’dan 57’ye çıkarıldığını belirten Açıkkapı, “Bunlar lafla değil, icraatla oldu. Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye Yüzyılında ulaşımda daha iyi noktalara gelmek için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Kara, Deniz ve Hava Ulaşımında Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  liderliğinde harika işler başaracağımıza inancımız  tamdır.  Buradan Sn. Bakanımız nezdinde  tüm Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personelini saygıyla selamlıyor,  görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

"Tarımsal hasıla 2002’den 2022’ye yüzde 133 artış gösterdi"

Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Açıkkapı, Tarım ve Orman sektörünün son 20 yılda gösterdiği büyümeye dikkat çekti.

Tarım ve Orman İhracatının da AK Parti iktidarlarında 7.9 kat artarak 30 milyar dolara ulaştığını belirten Açıkkapı, çiftçi destekleri ve istihdam projelerine de değinerek; “Çiftçilere 2003-2022 yılları arasında 803 milyar lira ödeme yapıldığı, 92 bin proje desteklendiği, 94 milyar hibe desteği verildi, 264 bin kişiye de istihdam olanağı sağlandığı. Orman köylülerine 1.2 milyar lira destek verildi” dedi.

"Elazığ’a yönelik ilgi ve alakalarından dolayı bakanlarımıza teşekkür ediyoruz"

AK Partili Milletvekilleriyle Ankara’da meclis çalışmalarının yanı sıra Bakanlıklarla da sık sık temas halinde olduklarını da hatırlatan AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı, “Tabii Elazığ bizim sevdamız. Bir yandan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda aziz vatanımızın bütçesiyle ilgili mesaimizi sürdürürken, seçim bölgemiz olan Elazığ’ımıza yönelik projeler ve devam eden çalışmalarla ilgili Elazığ Milletvekillerimizle sık sık Bakanlıkları , ilgili kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki süreçte de sürdüreceğiz.  Ulaştırma Bakanımız Sn. Uraloğlu ve Tarım Bakanımız Sn. Bakanımız Yumaklı da sağ olsunlar Elazığ’ımıza yoğun ilgi ve alaka göstermişlerdir. Buradan kendilerine ayrıca teşekkür ediyoruz.  Kıymetli hemşehrilerimize güzel ülkemize hizmette yılmak yok, yorulmak yok, durmak yok, yola devam. Yeni projelerin müjdesini vereceğiz inşallah. Elazığ’ın güzel insanları her şeyin en iyisine layıktır” diye konuştu.

Açıkkapı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşların 2024 yılı bütçelerinin hayırlara vesile olmasını dilerken, basın mensuplarına bütçe maratonunda kolaylıklar diledi.

Başkan Şahin Şerifoğulları Hicret Mahallesi’ndeydi Başkan Şahin Şerifoğulları Hicret Mahallesi’ndeydi

Editör: Haber Merkezi