Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı olana Dr. Abdullah Karadağ AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ın ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törenle resmi başvurusunu yaptı. 

Resmi başvurusunu yaptıktan sonra açıklama yapan Karadağ şunları söyledi; “Abdullah Karadağ Elazığ doğumluyum, Elazığ'da yaşıyorum, ilk orta lise ve lisans eğitimi mi Elazığ'da tamamladım. Akabinde yüksek lisansımı Yerel Yönetimler Ana Bilim Dalında yaptım. Çalışmama e-devlet e-dönüşüm ışığında, Elazığ Belediyesi  E-Belediyecilik  uygulamaları üzerine  yaptım. Doktoramı Kentsel dönüşüm Şehircilik ve Bölge Planlama Ana Bilim Dalında tamamladım. Ülkemizin ilk Kentsel Dönüşüm Vakfı olan KENTSEVİ'n Mütevelli heyeti üyesi ve Doğu Anadolu Bölge temsilcisiyim.

Milletvekili Erol'dan Milli Eğitim Bakanı Tekin'e soru önergesi Milletvekili Erol'dan Milli Eğitim Bakanı Tekin'e soru önergesi

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye 100 yılına yakışır bir şekilde, "Şehirler gelecek nesillere bırakacağımız medeniyetler mirasıdır." anlayışı ile çalışacağız. Kentsel dönüşüm şehirlerimizin daha yaşanabilir hale gelmesi için bir fırsattır. Belediyeler ise kentsel dönüşüm sürecinin anahtar oyuncularıdır. Ancak unutmayalım ki, kentsel dönüşüm sadece fiziksel çevreyi değil aynı zamanda toplumun kültürel, ekonomik ve sosyal dinamiklerini de şekillendirir. Şehrimizi çağın gereklerine uygun, Akıllı Şehir konseptine uyum sağlamış bir kent olması için kentsel dönüşüm çalışmalarımızı yapacağız. Ekonomisinin ağırlıklı olarak, tarım ve hayvancılık üzerine kurulu olan şehrimizi kırsal kalkınma, politikalarının ele alındığı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeyi amaç edinerek Elazığ Belediye Başkanlığı'na adaylığımı ilan ediyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür eder. Saygılarımı sunarım.”