Devasa Yatırımlar, Yatırımcının da Elazığ’ın’da Yüzünü Güldürecek « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Devasa Yatırımlar, Yatırımcının da Elazığ’ın’da Yüzünü Güldürecek

Bu haber 03 Kasım 2019 - 16:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin en büyük tekstil entegre fabrikalarından birisi olan ve tamamlandığında 3 bin 500 kişinin istihdam edileceği Saka Tekstil Fabrikası’nın lansmanı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Lansmanda konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’ın yatırım iklimini geliştiren bir şehir olduğunun vurgusunu yaparak, şehrin pozitif gündemler ile anılmasının önemine değindi.

 

İlimizde Saka Holding tarafından, 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak 51 bin metre kare alanda inşasına başlanan ve yüzde 70 seviyesini gelinen 230 milyon lira maliyetli Tam Entegre Tekstil tesisinin lansmanı düzenlendi. Lansmana; Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Milletvekilleri, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, 8. Kolordu Garnizon Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk, kurum müdürleri, oda başkanları, davetliler ve iş dünyasından isimler katıldı.

SAKA: PROJENİN YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI!

Programda söz alan ilk isim Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka, “Dünyada Türkiye’den başka yere ve Türkiye’de de Elazığ’dan başka yere yatırım yapmam diye ben bu yola çıktım. Ve şu anda bizim yatırımımız ile her şey görünüyor; birinci etabımızın en önemli alt yapısı olan etaplarımızı genel olarak bitirdik. Manevi olarak da yatırımı çok ağır olan bir yatırım. Maddi olarak da ağır olan bir yatırım. Efor ve enerji isteyen bir yatırım. Biz buna başladık ve bu enerjiyle, bu eforla hamd olsun yüzde 70’ini bitirdik” dedi.

ÖZTÜRK: TARİHİ GÜNLERDEN BİRİNİ YAŞIYORUZ!

Tarihi bir gün yaşadıklarını vurgulayarak sözlerine başlayan Elazığ Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk ise; “Ramazan Bey ile yaklaşık 2 yıllık süreçte yapmış olduğumuz çalışmalarla bugün Elazığ Organize Sanayisi tarihi günlerinden birini yaşıyor bu salonda. Bu salon organize sanayi de kurulduğu günden bu tarafa cidden birçok tarihi ve Elazığ’ın ekonomisine katma değer sağlayan, sosyal faaliyetlerine katma değer sağlayan birçok alanda ciddi manada katma değer sağlamıştır. Bugün bu tarihi günlerden bir tanesini yaşıyoruz” diyerek mutluluğunu ifade etti.

ARSLAN: SAKA AİLESİNİN BAŞARISI, BU ŞEHRE MÂL OLDU!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan “Bugün değerli dostum Ramazan Saka Bey ve ailesinin mutlu günü. Onların bu mutluluğunu paylaşırken bu başarının bu şehre mâl olduğunu bu salonda çok güzel görüyoruz. Bu salonu dolduran Elazığ’ın çok değerli iş dünyası gerçekten Organize Sanayi Bölgesi kurulduğundan beri gerçekten 1988’den beri birçok başarı hikayelerine imza attılar. Ramazan Bey’de artık bu kervana katıldı” diyerek Saka ailesinin mutluluğunu paylaştığını ifade etti.

ŞERİFOĞULLARI: BABAYİĞİDİMİZ, İLİMİZE ÖNEMLİ BİR YATIRIM KAZANDIRDI

Elazığ’ın cazibe merkezi olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ’ımız sahip olduğu potansiyellerle hem bölgemizin hem de ülkemizin çok önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi. İlimiz, Elazığ’ımız çok önemli zenginliklere sahip bir il. Tabi bu zenginlikleri gün yüzüne çıkarabilmek, bu zenginlikleri yatırıma dönüştürebilmek ve pazarlayabilmek için Ramazan Bey gibi babayiğitlere ihtiyacımız var. Ben buradan kendisi tebrik ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Hakikatten çok önemli bir yatırımı ilimize kazandırdı. Kendisi yapmış olduğu yatırımlarla sektörde söz sahibi olmuş” dedi.

VEKİL DEMİRBAĞ: SAKA HOLDİNG LOKOMOTİF GÖREVİ YAPACAKTIR!

Tanıtım klibini izlerken çok duygulandığını ifade eden AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Dünyanın hemen her köşesine, Avrupa’sından, İtalya’sından, Rusya’sından, Amerika’sına varıncaya kadar ihracat yapan, bu güzide firmamızın ve özellikle yönetim kurulu başkanı Ramazan Bey kardeşimizin, dostumuzun vurguları çok çok önemliydi. Dünyada; Türkiye, Türkiye’de; Elazığ’a, Elazığ dışında bir yere yatırım yapmama konusundaki kararlılığı bizleri gerçekten duygulandırdı. Bugüne kadar Organize Sanayi Bölgemizde önemli yatırımlar yapıldı. Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan Saka Holding inşallah lokomotif görevi yapacak” şeklinde konuşarak görüşlerini aktardı.

VEKİL BALIK: ELAZIĞ KIYMETLİ BİR ŞEHİR!

Elazığ’ın çok kıymetli bir şehir olduğunun altını çizen AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Bir siyasetçi için her haldeki en güzel günlerden biri. Bu kadar büyük tanıtımların, lasmanına katılmak ve tabi ki en güzel günlerden biri de o lansmanın kurdelesini kesmek. İnşallah Allah bize nasip etsin. Hakikatten tanıtım klibini seyrettiğimizde duygulandık. Çünkü Elazığ çok kıymetli bir şehir. Elazığlılar birbirlerine sevdayla bağlı insanlar ve işin doğrusu nerede yatırımları olursa olsun memleketlerine mutlaka geri dönen, memleketlerine de faydası olan, memleketleriyle birlikte yaşayan insanlar” dedi.

VEKİL BULUT: 6 BÖLGE TEŞVİKLERİ, MUHTEŞEM TESİSLERLE BULUŞTU!

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın yatırımcılara açık çek sunduğunu hatırlatan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’ta “Gerçekten çok güzel bir gün. Muhteşem bir gün. Şöyle bir eskiye doğru gittim. Aslında olayın gizli kahramanlarından bir tanesi şu anda aramızda oturuyor. Önceki dönem Erzurum Milletvekilimiz Sadettin Aydın, bizi Ramazan kardeşimizle ilk tanıştıran o oldu. Bu hayal gerçekleşirken çok ciddi destekler oldu. Bu desteklerden en önemlisi Sayın Valimizin desteği. Bir hakkı teslim etmek lazım. Adeta açık çek verdi. Milletvekili arkadaşlarımıza ben çok teşekkür ediyorum. Gerçekten hem 26. Dönem Tahir Öztürk Bey burada kendisine çok teşekkür ediyorum. Hem bu dönem milletvekili arkadaşlarımıza bu konu ile alakalı hassasiyetlerini bildiğim için söylüyorum. Bu işin bir hikayesini yazacak olursak aslında hikaye şöyle başlar. ‘Her şey 6. Bölge olmasıyla başladı diye başlar.’ Elazığ 6. Bölge imkanlarıyla buluşunca işte böylesine muhteşem tesislerle de buluştu” diye kaydetti.

VALİ KALDIRIM: ELAZIĞ YATIRIM İKLİMİNİ GELİŞTİRMİŞ BİR ŞEHİR!

Elazığ’ın; hedeflerine emin adımlara ilerleyen bir şehir olduğunu ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Gerçekten bu şehir vizyonunu halletmiş. Müthiş bir birlik beraberlik ortaya koymuş. Ve gelecek hedeflerini, stratejisini çok doğru belirlemiş ve hedeflerine de emin olun emin adımlarla ilerleyen bir şehir. Gerçekten bu gurur verici bir tablo. Bu salonda, bu masaların etrafında bu sunumlarda, bu konuşmalarda görmek mutluluk verici. Buna şahitlik etmekten dolayı da ben büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Tabi şehirlere artık; müthiş kamusal yatırımlar yapılıyor. Elazığ’da kendi ölçeğinde en büyük kamusal alt yapıyı alan şehirlerden birisi. Fevkalade alt yapısını geliştirmiş, devam eden projeleriyle de inşallah sorunsuz bir hale gelecek bir şehir. Yatırım alt yapısını, kamusal alt yapısını fevkalade geliştirmiş ve yatırım iklimini de fevkalade geliştirmiş bir şehir. Ama şehirlerin taşıyıcısı özel sektör. Dolayısıyla bu yoğun ve globalleşen dünyada şehirlerin rekabetine tanıklık ediyoruz, şahitlik ediyoruz. Ve çok yoğun özellikle yatırımcı çekmek açısından, özel sektör yatırımlarını cezbetmek, çekmek, şehirlere kazandırmak açısından müthiş bir rekabet var” şeklinde konuştu.”

“SORUNLARI SIK SIK DİLLENDİRMEK SADECE YATIRIMCIYI DEĞİL, HERKESİ ÜRKÜTÜR”

Şehri pozitif gündemlerle tanıştırmanın da önemli olduğunu belirten Vali Kaldırım; “Türkiye’deki en sorunsuz illerden birisi Elazığ’dır. Çok az sorunu kalan illerden birisidir. Bir yerde sorunları sıfırlamanız mümkün değildir. Ama çok şükür şehrimizdeki bakış açısı şuan pozitiftir. Sorunu sorun olarak görmek en büyük sorundur. Sorunu bir pozitif argümana dönüştürmeniz, onu bir fırsat olarak görmeniz, sorundan bir proje çıkarmanız, oradan bir çözüm çıkartmanız gerekir. Sürekli sorunları konuşmak, dile getirmek yatırımcıyı da ürkütür, herkesi ürkütür ve şehrin vizyonunu, ufkunu daraltır. Dolayısıyla bu tür dedikodulardan, özellikle iş dünyasının önünde bu tür dedikodulardan uzak durmak gerekir. Şehri pozitif gündemlerle tanıştırmak gerekir” diyerek sözlerini tamamladı. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN