DEPREMZEDELER ARTIK KURUMLAR ARASINDA MEKİK DOKUMAYACAK! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

DEPREMZEDELER ARTIK KURUMLAR ARASINDA MEKİK DOKUMAYACAK!

Bu haber 29 Haziran 2020 - 18:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık basın mensupları ile bir araya geldi. Kentin sorunlarının konuşulduğu toplantıda Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem’in dile getirdiği, depremzede vatandaşların sorunlarını çözmek adına kurum kurum dolaştıklarını ifade etmesi üzerine Vali Yırık, soruna son noktayı koydu ve verdiği talimatla ; Elazığ Belediyesi, AFAD ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ortak bir ofis kuracak. Vatandaşlar kurumlar arası mekik dokumak yerine tek ofiste sorunlarını çözebilecek.

 

 

Haber: Songül DURSUN

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kayseri’nin merkez ilçesi Melikgazi Kaymakamlığı’ndan Elazığ Valiliği görevine atanan Erkaya Yırık, ilimizde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Vatandaşların istek ve talepleri ile ilimizin gelecek vizyonunun değerlendirildiği toplantıda Elazığ’ın sorunlarına ilişkin istişarede bulunan Vali Yırık, sorunların çözümüne ilişkin verdiği talimatlar ve aldırdığı notlar ise dikkatlerden kaçmadı.

VALİ ERKAYA YIRIK, HAFTA SONU BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle Elazığ Valiliği’ne atanan ve 18 Haziran tarihinde göreve başlayan Vali Erkaya Yırık, Elazığ’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen tanışma toplantısına; Elazığ’da görev yapan yerel, ulusal, görsel ve yazılı basın temsilcileri katıldı. Toplantıya katılan basın mensuplarına memnuniyetini dile getiren Elazığ Valisi Erkaya Yırık; “Elazığ’ımızın bu kadar ilgili, yöneticisine yakın, milletini seven basın mensubu anlayışınız dolayısıyla hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“SEKRONİZE BİR ŞEKİLDE ELAZIĞ’IMIZA HİZMET ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ”***

Hep beraber Elazığ’ımıza hizmet etmek istediğini ifade eden Vali Yırık, “Yönetim insanların müşterek ihtiyaçlarını karşılamak ve kanunda belirtilen görevleri ifa etmek için yapılan bir görevdir. Valilik, bu anlamda bunları icra edecektir. Yönetimin vatandaşlarla ilgili bu hizmetleri yaparken, insanlarımızın yapılanlardan haberdar olması için sizlere ihtiyaçları vardır. İdare, basın mensupları olmadan yapılmaz, basın mensupları da idare olmadan işten keyif almaz. Dolayısıyla hep beraber müşterek ve sekronize bir şekilde Elazığ’ımıza hizmet etmeye çalışacağız. Erken dönemde buluşmamızın gayesi şudur ki; yeni bir göreve başlamamız hasebiyle daha önce görüşmediğimiz ve konuşmadığımız arkadaşlarımız belki vardır. Çoğu arkadaşlarımızla görüştük, konuştuk, bir araya geldik ve yazılarınızı takip ettik. Ama görüşmediğimiz, konuşmadığımız ve bir arada olmadığımız arkadaşlarımız vardı. Bu eksikliği gidermek ve sizlerle hafta sonunun bu güzel gününde, gençlerimizin YKS ‘nin olduğu günde, onlara da ayrıca başarılar diliyorum. Allah gönüllerinde yatan güzel okulları ve meslekleri nasip etsin inşallah. Böyle bir günde de sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“HEP BERABER İYİLİKLERİ ÇOĞALTALIM!”***

Hep beraber iyilikleri çoğaltalım ifadelerini kullanan Vali Yırık;  “Elazığ’ımızın bu kadar ilgili, yöneticisine yakın, milletini ve vatandaşlarımızı seven basın mensubu anlayışınız dolayısıyla hepinize teşekkür ediyorum. Bu bir açıdan işimizin kolaylığını gösteriyor, bir açıdan da vatandaşlarımıza yapılması gereken hizmetlerin de daha mamur ve daha güzel olmasını bizlere öğütlüyor. ‘İyiliği arttırmak, kötülüğü azaltmak’ bu bizim dinimizin şiarlarından birisidir. Onun için buradaki görevimiz hep beraber iyilikleri çoğaltmak varsa olumsuzlukları azaltmak olacaktır. Bu bağlamda sizlerin de, yönetici olarak bizlere ve dolayısıyla vatandaşlarımıza katkılar sunacağını düşünüyorum” dedi.

“AMACIMIZ; VATANDAŞLARIMIZIN MUTLU OLACAĞI VE HAYIRLA YAD EDİLECEK HİZMETLER BIRAKABİLMEK”***

“İdarecinin tabi ki yöneticilik mesleğini yalnız yapması mümkün değildir” diyen Vali Yırık, “Sizlerin de katkısı ve desteğiyle, el birliğiyle vatandaşlarımızın mutlu olacağı ve hepimizin hayırla yad edileceği bir hizmet bırakabilmek, kuşkusuz başta benim olmak üzere hepimizin kazancına olacaktır. 18 Haziran  tarihi itibariyle başlamış bulunduğum yeni görevimizin; şahsım, Elazığ halkı, milletimiz, devletimiz ve hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Geldiğiniz için, bizimle burada, bu sohbette eşlik ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Sonrasında Vali Yırık, basın mensupları ile fikir alışverişinde de bulundu.

BAŞKAN ERDEM, KURUMLAR ARASINDA YAŞANILAN VE VATANDAŞIN TEPKİSİNE NEDEN OLAN KARMAŞAYI DİLE GETİRDİ

Vali Yırık’ın konuşmasının ardından, kentin problemleri ve çözüm önerileri istişare edildi. Deprem sonrasında ilimizde yürütülen çalışmaların ele alındığı sırada söz alan FHGC Başkanı ve aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, İlimizde 24 ocak tarihinde yaşanan depremin ardından devletin örnek bir çalışma ortaya koyduğunu ancak sonrasında vatandaşların adeta kanayan yarası olan bir sıkıntıya dikkat çekti. Vatandaşa “bugün git yarın gel” misali bazı hizmetlerin yapılmasında yaşanılan aksaklıklarda kurumların topu birbirine atmasından dolayı depremzede vatandaşların yaşadıkları mağduriyeti dile getiren Başkan Erdem, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün işi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)’ne, AFAD’ın ise Elazığ Belediyesi’ne atmasından kaynaklı depremzede vatandaşların yaşadıkları sorunları ifade ederek,  vatandaşların adeta kurumlar arasında mekik dokuduğunu aktardı. Erdem’in, kurumlar arasında uyumsuzluğu ve  bazı hizmetlerin gelmesinde kurumlar arasında yaşanılan ve vatandaşın tepkisine neden olan karmaşayı dile getirmesi üzerine Elazığ Valisi Erkaya Yırık, hizmet kargaşasına el koyarak talimat verdi.

VATANDAŞ ARTIK KURUMLAR ARASINDA MEKİK DOKUMAYACAK

Vali Yırık’ın verdiği talimat ile Elazığ Belediyesi, AFAD ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ortak bir ofis kuracak ve vatandaşlar artık kurumlar arasında mekik dokumak yerine tek ofiste sorunlarını çözebilecek.

VALİ YIRIK’IN SORUNLARA DUYARLI YAKLAŞIMLARI TAKDİR TOPLADI***

Vali Yırık’ın, Elazığ’ın sorunlarına duyarlı yaklaşımları, istişareye önem vermesi ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımları ise gazetemiz olarak bizde de güven uyandırdı. Vali Yırık’ın verdiği talimatın yerinde olduğunu Fırat gazetesi olarak belirtiyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.