Haber:  Kübra TÜRKAN 

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci Asrın Felâketinin izleri silinirken depremzede  hayvan yetiştiricilerinin de afetten kaynaklanan sorunlarının giderileceğini aktaran  bilgileri sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. İşte Prof. Dr. Bakan Kirişci’nin hayvan yetiştiricilerini rahatlatan açıklamalarının detayları…

“ELİ ÖPÜLESİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci; “Depremden etkilenen 11 ilimizde hayvanları telef olan çiftçilerimizin zararını bakanlığımızca ayni olarak karşılayacağız. Eli öpülesi çiftçilerimizin her daim yanlarında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEPREMDEN ETKİLENEN; 11 İLİMİZDEKİ ÜRETİCİYE AYNİ DESTEK SAĞLANACAK!”

“Deprem felâketi nedeniyle hayvanları telef olan hayvan yetiştiricilerimizin yanındayız” diyen Prof. Dr. Kirişci; “Depremden etkilenen 11 ilimizde hayvancılık yapan çiftçilerimizin zararları ayni olacak karşılanacak. Bu kapsamda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizin telef olan hayvanlarının adedi kadar büyükbaş ve küçükbaş hayvan, kanatlı hayvan yetiştiricilerimizin telef olan kanatlı hayvanları adedi kadar, arıcılarımızın zarar gören kovanlarının adedi kadar da arılık kovan Bakanlığımızca bedelsiz olarak tedarik edilecek. Ayrıca 11 ildeki 12 bin arıcımızın 1 milyon 483 bin kovanı için acil şeker ihtiyacı da ivedilikle karşılanacak”  bilgisini sundu.