6 Şubat’ta meydana gelen Asrın felaketi 11 ili etkiledi 50 binden fazla can kaybı yaşandı. Depremin merkezi Kahramanmaraş’ta da en çok can kaybının yaşandığı Ebrar sitesinden ise geriye acı hikayeler kaldı. Sitedeki dairesinde afette eşini, 3 ve 5 yaşlarındaki çocuklarını kaybeden 32 yaşındaki acılı baba Halil Yeşilli’de iki bacağını enkazda bıraktı. Enkazdan 2 gün sonra ağır yaralı olarak çıkarılan Yeşilli, iki bacağını kaybetti ve tekrar ayağa kalkabilmek için protezle yaşama tutunmak istiyor.

"Herhangi bir sallanma hissetmedim, bina direk çöktü"

Yaşadıklarını anlatan acılı baba Halil Yeşill," Özel bir bankada güvenlik görevlisiydim. Bu asrın felaketi Kahramanmaraş depreminde deprem zede olarak hayata devam ediyorum şuan. Ebrar sitesinde D Blokta 6.katta oturuyordum. Ben depremin olduğu o saatlerde ayaktaydım. Herhangi bir sallanma hissetmedim, bina direk çöktü ve sallanma olmadı. Bu depremde eşimi ve iki çocuğumu kaybettim. İki ayağım ampute olarak kesildi ve şuanda protez sürecine girmek üzereyiz. Çalisma olasılığım,iş bulma imkanı ve maddi imkansızlıklardan dolayı yetkililerden protez desteği bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Protez için 200 bin TL ile 1 milyon lira arasında maliyet olduğuna dikkat çeken Yeşilli, şuanda ilgili kurumların bunun 20’lik kısmını karşıladığını, en kısa sürede tamamının karşılanarak kendi durumunda olanların da sorununun çözülmesini talep etti.