2023 yılının, Ramazan ayının ilk günlerini idrak etmekteyiz. Bu Ramazan ayına çok ama çok buruk ve üzgün olarak girdik. Ülkemizi oldukça derinden etkileyen deprem felâketleri, ardından yaşanan sel felâketleri çok can kaybına ve mal kaybına neden olmuştur. Halen yakınlarını bulamayan insanlar, sağ mı? Ölü mü? Dahi belli olmayan insanlar, çocuklar… gözyaşı ve dram depremin açtığı derin yaralar, hüzün ve gözyaşı…

Kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Türkiye, Suriye, Irak, İran, Ürdün ve Lübnan bu bölgelerde 2030 yılına kadar bu gibi afet olaylarının yaşanması beklenmektedir. Alman televizyonlarında 6 Şubat 2023 tarihinin akşamında Türkiye'de meydana gelen depremlerden dolayı 300 bin kişinin enkaz altında olduğu söylenmiştir. Bir vasiyetle devam etmek istiyorum. Hüseyin Nihal ATSIZ sizlerin de bildiği üzere Türk yazar, Türkolog, Öğretmen, Şair ve Düşünür. Türklerin tarihini konu edindiği birçok eseri

vardır. Hüseyin Nihal ATSIZ Yağmur oğlum diye başladığı vasiyetine. “Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim. Kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut İyi bir Türk ol. Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar, tarihi düşmanımızdır. Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler ve Romanlar yeni düşmanlarımızdır. Japonlar, Afganlar ve Amerikalılar yarı ki düşmanlarımızdır…” İçerideki düşmanlarımızı da söylemiş ama ben buraya yazmayacağım siz tahmin ediniz. Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalıdır, diyor vasiyetin de Hüseyin Nihal ATSIZ biz de nasibimiz alalım inşallah.

Buradan yola çıktık geldik acı günlerimize depreme. Bu yaşananlar içerisinde gerçekten ülkemiz çok önemli bir seçime doğru gidiyor. Bu yaşıma geldim ülkemizin kaderini etkileyecek bu kadar önemli bir seçim görmedim. Az sonra bahsedeceğim. Haçlılarla, Müslümanların savaşı gibi Türk filmlerindeki gibi. Ama bu gerçek deprem bölgesinde bazı sözde medya mensupları; Selahattin Demirtaş'ın kitaplarını tanıtıyor. Onun reklamını yapıyor, bölücülük yapıyor. İslamiyette tebliğ vardır, davet vardır. Doğrular söylenir ve İslam dinine hak olan dine davet edilir. Misyonerlik ise hükmünü kaybetmiş olan Hıristiyanlığın propagandası yapılmasıdır. İnsanları ne yapıp, edip Hıristiyanlığa kazandıralım, Hıristiyanlaştıralımdır. İngiliz ve Alman misyonerler depremi fırsat bilip koştular. İnsanlarımızın bu zor anlarından faydalanarak çocuklarımıza musallat oldular. İsa sizi seviyor. Size yardım edecek. İsa için dua edin yazılı notlar verdikleri ve çocukları bir yerlere götürüp vaftis edip, kutsama adı altında Hıristiyanlaştırmaya çalıştıkları görüldü. Bu kilise çocukları broşürler dağıtarak acı günümüzden faydalanmaya çalışmışlardır.

Devlet, millet el ele vererek depremin yaralarını sarmaya çalışırken bunu fırsat bilen düşmanlarımız, Hatay’da, Kırıkhan’da, Kahramanmaraş'ta Hıristiyanlık propagandaları yapmışlardır. Türkçe konuşmasını bilen bu Alman ve İngiliz misyonerler kendilerini gizlemeye çalışmışlardır fakat o kadar açıktan çalışmışlar ki kendilerini ele vermişlerdir. 12 Şubat Saçaklızade İlkokulu'nda görülen misyoner grubun faaliyetleri sağduyulu vatandaşlarımızca tespit edilmiş ve emniyet güçlerimize haber verilmiştir. Özellikle çocuk ve yaşlılarımızı hedef alan misyonerler çeşitli bahanelerle kutsama yapmaya çalışmışlardır. Bu fırsatla insanlarımızı İslam dininden uzaklaştırmayı amaçlayan Türk bayrağını da alet ederek, bayraklı broşürün altında İsa seni seviyor bu süreçte onun yardımı için dua edin yazılı kayıtlarla birlikte yardım paketleri dağıtmak suretiyle misyonerliklerini gizlemeye çalışmışlardır.

Aslında ülkemizde misyonerlik faaliyetleri hep var olmuştur. Hıristiyanlar hiç boş durmamıştır. Yıllar öncesinde ilimizde yakalanan bir misyoner arkadaşlar tarafından bir çay ocağının bodrum katında üç gün bekletilip daha sonra emniyet güçlerimize teslim edildiğini hatırlıyorum. Ama bu acı günlerimizde meydanı boş bulup on yılda yaptıkları işleri on güne sığdırmanın peşindeler. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur diyen Hüseyin Nihal ATSIZ hocamızı da anmadan geçmeyelim. Allah rahmet etsin. Ayrıca depremi fırsat bilen provokatör 274 hesap tespit edilmiş, Cumhuriyet savcılıklarımız kanalıyla 31 şahıs gözaltına alınmış, 9 'u tutuklanmıştır. Gün birlik olma günüdür. Allah (cc) birlik ve beraberliğimizi daim etsin, hainlere daha fazla fırsat vermesin. En kısa sürede tekrar buluşmak dileklerimle.

Esen, sağlıklı ve huzurlu kalın.