Asrın felaketi 6 Şubat depremleri sonrasında Basın İlan Kurumu koordinasyonunda basın kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamında toplanan bağışlarla gazetecilerin kullanımına sunulmak üzere teknik ekipman alımı gerçekleştirildi.

Yardımlar gazetecilere teslim edildi

Basın İlan Kurumu’nun, basın kuruluşlarına ulaştırılmak üzere AFAD'a yaptığı şartlı bağışla alınan bilgisayar, fotoğraf makinesi, yazıcı, konteyner ve büro malzemeleri, AFAD yetkilileri tarafından Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş illerindeki gazetecilere teslim edildi.

AFAD yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Gaziantep’teki gazetecilere 31 Ekim 2023 tarihinde, Malatya’daki gazetecilere ise 2 Kasım 2023 tarihinde ekipman dağıtımı yapılacak.

“Deprem bölgesindeki basın kuruluşlarımız eski günlerine dönene kadar her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz”

Deprem bölgesine yaptığı ziyaret kapsamında Malatya'da konteynerde faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, depremin yaralarının sarılması için tüm Türkiye’nin seferber olduğunu, basın camiasının da kendi içerisinde kenetlendiğine dikkat çekerek, yapılan yardımın büyük zorluklar içerisinde görevlerini devam ettiren basın kuruluşlarına bir nebze de olsa moral olacağını ifade etti.

30 Kasım döviz kuru: Bugün dolar ve euro ne kadar? 30 Kasım döviz kuru: Bugün dolar ve euro ne kadar?

Türk basınını tek vücut haline getiren yardım kampanyasına katılanlara teşekkürlerini ileten Erkılınç, “Artvin’deki gazetelerin meşaleyi yakmasıyla basın camiası olarak harekete geçtik. Ülke genelinde 450 civarında basın kuruluşu kampanyaya destek vererek deprem bölgesinde görev yapan meslektaşlarını yalnız bırakmadı. Basın İlan Kurumu da hem çalışanlarının verdiği maddi destek, hem de mevzuatın uygulanması noktasında sağladığı kolaylıklarla elinden gelen bütün desteği verdi. Deprem bölgesindeki basın kuruluşlarımız eski günlerine dönene kadar her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. Basın kuruluşlarımıza, AFAD yetkililerine ve Kurum personelimize canı gönülden teşekkürü borç bilirim” ifadelerini kullandı.