Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun; “Basın sektörünün Sorunları, sorunlarımızdır” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun; “Basın sektörünün Sorunları, sorunlarımızdır”

Bu haber 22 Temmuz 2020 - 13:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun,  Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı”nda açıklamalarda bulundu. Programda basın sektöründe yaşanan sorunlara değinen Altun, İletişim Başkanlığı’nın basın sektörünün sorunlarını Meclis gündemine taşımak noktasında elinden gelen bütün gayreti ortaya koyduğunu ve bu gayreti sürdüreceğini ifade etti ve   “Sorunlarınız sorunlarımızdır” dedi

 

Haber: Songül DURSUN

ALTUN, BASIN SEKTÖRÜNDE YAŞANAN SORUNLARA DEĞİNDİ

Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı”nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun,  basın sektöründe yaşanan sorunlara değindi. Sektörün dinamik değişiminin yeni sorunları da beraberinde getirdiğini belirten Altun, “İletişim Başkanlığı, haklarınızın iyileştirilmesi noktasında, tüm kurum ve kuruluşlarla sizlerin oturduğu her masada yanınızda yer alacaktır, bundan en ufak bir kuşkunuz olmasın. Zira nasıl zor şartlar altında çalıştığınızı en iyi bizler biliyoruz. Salgın sürecinde milletimizin bilinçlenmesi, daha doğru şekilde bilgilendirilmesi için medya sektörümüz çok ciddi bir emek harcadı. Hakkınız ödenmez” dedi.

“YASAMA GÜNDEMİNE TAŞIMAK İÇİN GAYRETİMİZ SÜRECEK”

Bu tür çalıştayları sürdürmek, nitelik ve nicelik açısından bu çalışmaları daha da ileriye taşımak ve sorunları çözüme kavuşturmak noktasında güçlü bir iradeleri olduğunu anımsatan Altun, gazetecilik mesleğiyle ilgili 1952 yılından bu yana yürürlükte olan kanun metninin günümüzün getirdiği sorunlar karşısında yetersiz kaldığını ifade etti. Altun “Bu noktada İletişim Başkanlığımızın basın sektörümüzün sorunlarını yüce Meclis’imizin, yasama organımızın gündemine taşımak noktasında elinden gelen bütün gayreti ortaya koyduğunu ve bu gayreti sürdüreceğini ifade etmek istiyorum. İletişim ve enformasyon teknolojilerindeki gelişmeyle birlikte gazetecilik alanının ekonomik organizasyonunda ve mesleğin yapısında değişimler ortaya çıkmıştır. Bu yaşanan değişimlerle birlikte mesleği yerine getiren gazetecilerin çalışma biçimleri değişmiştir.” Diyerek sözlerini şu şekilde noktaladı:

“GAZETECİLİK MESLEĞİNDE TERFİ, ÜCRETLENDİRME, İZİN, SÖZLEŞMENİN FESHİ VE KIDEM TAZMİNATI GİBİ GÜNCEL SORUNLAR TARTIŞILACAK”

“Bu çalıştay vasıtasıyla gazetecilik mesleğinde terfi, ücretlendirme, izin, sözleşmenin feshi ve kıdem tazminatı gibi güncel sorunlar tartışılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiğimiz güçlü, bağımsız ve haklı Türkiye mücadelesinde basın sektörünün; ülkesinin ve milletinin yanında, hakikat üzerine hareket etmesi çok ama çok değerli olacaktır. Sorunlarınız sorunlarımızdır”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.