CHP’li heyet, Elazığ basınını güçlü buldu! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

CHP’li heyet, Elazığ basınını güçlü buldu!

Bu haber 08 Ocak 2021 - 16:42 'de eklendi.

CHP’li heyet ilimizde inceleme gezilerini sürdürürken, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem ve yönetimini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.   CHP’li heyet adına söz alan Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir; yerel basının Elazığ’da güçlü olduğuna değindi. Ziyaret sırasında  Elazığ özelinde sohbet edildi. Başkan Erdem, esnafa kullandırılan kredilerin muhakkak ödemelerinin ötelenmesi gerektiğini belirterek esnafın sıkıntılarına eğildi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP’li heyet ilimizde inceleme gezilerini sürdürürken, dün FHGC Başkanı Semih Erdem ve yönetimini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

“AMACIMIZ; ELAZIĞ’IN SORUNLARINI MECLİSTE KONUŞMAKTIR”

CHP’li heyet adına söz alan Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir; yerel basının Elazığ’da güçlü olduğuna değinerek; “Depremin üzerinden neredeyse bir yıl geçti ve bizler depremin etkilerinin giderilip giderilmediğini denetlemek ve buradan bir rapor çıkarmak adına genel merkezimizce burada görevlendirildik. Amacımız burada siyaset üretmek değil,  Elazığ’ın sorunlarını mecliste konuşmaktır” dedi.

“KREDİLERİN ÖDEMESİ KESİNLİKLE, ÖTELENMELİ!”

Ziyaret sırasında Başkan Erdem ise ilimiz basının gerçekten iyi bir noktada olduğunu kaydederek; “Elazığ esnafı deprem sonrası kredi kullanmıştı. Bunları belki bir yıl sonra ödeyecek gücü olacaktı ama bir de ardından pandemi patlak verince esnaflarımızın bunu ödeyecek gücü kalmadı. Bu kredilerin ödemesinin kesinlikle ötelenmesi gerekiyor. Bu konuyu da meclisin gündemine getirin” ricasında bulundu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Ocak 9, 2021 / 19:52

CHP ye çok teşekkürler, ilimizin sorunlarına eğildikleri için, özellikle Gürsel beye teşekkür…

Mehmet Ocak 9, 2021 / 19:53

Eleştiri fayda sağlar, sağolun CHP iller…