CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP 38. Olağan Kurultayı ile ilgili yetkilendirilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Flash TV’de Fatih Ertük’ün sunduğu ‘Türkiye Nereye’ programına konuk oldu.

Yayına katılan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol dikkat çeken sert açıklamalarda bulundu. 

Gürsel Erol'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"CHP'de kesinlikle değişime ihtiyaç var"

“Partide kesinlikle bir değişime ihtiyaç var ama bu değişim fırsatçılığa dönmemeli. Bir planlamaya ihtiyaç var.”

"Bunlara inandığı için genel başkanı hatalı buluyorum"

“39 milletvekili fikrini çıkıp anlatan bunun bir vizyon projesi olduğunu söyleyen Özgür Özel İsim vererek söyleyeyim. Partiler arasındaki illerdeki ittifakı yürütenlerden biri Tekin Bingöl. Yanlış bilgi veriyorsam bağlansın. Ortak adayları belirleyenlerden birisiydi. Ben Elazığ’da ittifak kurulmaması için rica ettim, en az 50 kez görüştüm. Benim ilimde ittifak istemiyorum dedim. 5 partinin CHP'den aday olmasının ön çalışmasını yapıp bize bilgi veren de Tekin Bingöl. 276 vekil çıkıyor diye çalışma yaptılar bunu Kılıçdaroğlu'na anlattılar. Bütün parti milletvekillerinin CHP’den girme çalışmasını bunlar yaptı, biz karşı çıktık. O dönem karşı çıktığımız için hain ilan edildik. Bugün değişim diyenlerin hepsi o dönemde bu durumun paydaşı. Genel Başkana bu konuda kızıyorum bunca yıl bunları tanımayarak bunların bu yanlış bilgilerine nasıl ve niye aldandınız. Bugün değişim diyen bana göre fırsatçılar hepsi seçildikleri yerde liste bir… Ankara’da, Aydın’da, İzmir’de kimin liste bir olduğunu da herkes biliyor.”

“Değişimci değil fırsatçılar”

“Eğer değişim isteyenler yönettikleri süreç içerisinde  o sürecin bir parçası ise değişim isteyemezler. Ekrem İmamoğlu çıksaydı isteyebilirdi. Oyumu da verirdim çünkü bu sistemin dışında bu sistemin dışında olan herkesin değişim istemeye hakkı var. Bu sistemin içinde yer alan o gün genel başkanı yanlış bilgilendiren, yanlış yönlendiren, başarı olduğunda o başarının paydaşı olacaklar, başarısızlık çıktığında değişim iddiası ile yola çıkacaklarsa bunun adı değişim değil fırsatçılık  ve CHP’ye burjuva kültürü girmek üzere. İstekler talepler kişisel beklentiler üzerinden konuşulan bir konu. Bu işler masa başında pazarlıklarla yürümez. Cuma günü PM listesini açıklayın bakalım o salona girebilecek misiniz? Çünkü herkese söz verdiler.”

"CHP'nin Genel Başkanı devlet geleneğinden gelmesi lazım"

“Özgür Özel iyi bir siyasetçi olabilir ama bir siyasi partinin varoluş amacı devleti yönetme iddiasıdır. Devleti yönetme iddiası olan partinin Genel Başkanı ya bir kamuyu yönetmesi ya da devlet geleneğinden gelmesi lazım.”

Elazığ’a getirilmek istenen 45 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi Elazığ’a getirilmek istenen 45 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi

"Kemal Bey 780 oyla kazanacak"

“Bu Kurultay, 780’e 560 biter, Kemal Bey alır artı 5 eksi 5 yanılma payım olabilir.”