Haber: Şeyma Kurşun

Kovancılar’ın bir huzur ve güven beldesi olduğuna değinen ve bu minvalde ikinci kitabını şekillendirdiğini açıklayan Erdal Çetinkaya; “İnsan doğup büyüdüğü yöreyi tanımak bilmek ister ve gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmak ister bu amaçla çıktığımız bu yolda birçok güzel insanla tanıştım ve ikinci kitabımı okurlarımla buluşturmanın heyecanını yaşamaya başladım” dedi.

“Kitabı; internet üzerinden ve seçkin kitapçılardan temin edebilirsiniz”

İkinci kitabına ne kadar bir zaman ayırdığına da açıklık getiren Çetinkaya; “2 yıla yakın düşünme ve tasarımın ardından 8 ay da kitabın oluşumu 1 ay da basım aşamasıyla birlikte 120 sayfalık bir eser meydana geldi. Göl yayından çıkan kitabımız bütün internet kitap satış noktalarında kitapçılarda ve Elazığ’da başta Batı Kitap olmak üzere birçok seçkin kitapçılarda bulunacak” dedi.

“Kitaba; Kovancılar sakinlerinin yoğun ilgisi olacağını düşünüyorum”

Esere en başta Kovancılar sakinlerinin ilgi göstereceğinin notunu düşen Çetinkaya; “Özellikle Kovancılar halkının çok ilgi göstereceğini düşündüğüm kitaba katkısı bulunan herkese ve özellikle Fırat gazetesi ailesine teşekkür ederim. Dilerim hem bol okurlu hem de okurların güzel dönüşleri olan bir kitap ortaya çıkarabilmişimdir” diyerek açıklamalarını tamamladı.