Uzmanlar fazla telefon kullanmanın birçok sağlık problemine yol açtığına dair sürekli açıklamalarda bulunuyorlar. Telefon kullanımı sağlığımıza olduğu kadar aile ekonomimize de zarar veriyor mu?

Yeni yılla birlikte birçok alanda zamlarla karşı karşıyayız. İletişim için kullandığımız cep telefonlarının da maddi değeri bir hayli yüksek.

Sıfır telefon almanın maliyeti en az ortalama 10 bin liradan başlarken ikinci el telefon almanın maliyeti ise en az 3 bin liradan başlıyor.

En düşük internet paketi olarak kullanılan 5 GB internet en çok kullanılan telekomünikasyon firmalarında fiyat 200 liradan başlıyor. En uygun fiyatlı 5 GB interneti olan PTTCEL 150 liradan başlıyor. Bu fiyatlar ise yeni telefon hattı alan kişiler için geçerli.

En uygun fiyatlı telefon faturalarını 200 liradan hesaplarsak bile 4 kişilik bir ailenin aylık 800 lira telefon faturası masrafı oluyor. 4 kişilik bir ailenin bir senelik telefon faturası masrafı ise 9 bin 600 lira ediyor. 200 liradan başlayan en uygun telefon hatlarında paket içerikleri arttıkça 600 liranın da üzerine çıkıyor.

Dış ticaret açığı 6,2 milyar dolara geriledi Dış ticaret açığı 6,2 milyar dolara geriledi

Vatandaşlar telefon faturalarının bu kadar yüksek olmasından şikayet ediyor.

Editör: Büşra Sarıkaya