Haber: Kübra TÜRKAN

Burdur, Isparta Elazığlılar Dernek Başkanı Ahmet Çağla Fırat Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Başkan Çağla ile Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ilgilendi. İkili Elazığ ve Elazığlılara özgü keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Başkan Erdem, Çağla’nın nezaketine teşekkür etti.

“Köprü görevi üstlenmeliyiz”

Ziyaretinde dernekçilik faaliyetlerinin nasıl olması gerektiğine dair bilgiler de veren Başkan Çağla; “2005’ten beri dernekçilik faaliyetleri ile ilgileniyorum. Ama görüp üzüldüğüm şu ki “Dernekçilik faaliyetlerini sürdürenlerin ne yazık ki % 70’nin Dernekçilik faaliyetlerinin dışında işler yaptığını biliyor ve bu duruma üzülüyoruz. Bizler kendimiz için değil, temsil ettiğimiz vatandaşlarımız için köprü görevi üstlenmeliyiz” diyerek dernekçilik faaliyetlerinin gönüllülük esası ile yapıldığına dikkat çekti.

“Hemşehrilerimize, kapımız sonuna kadar açık”

“Elazığlıların Burdur’da ve Isparta’da bir yuvalarının olmasını unutmamaları gerekiyor” diyen Çağla; “Burdur ve Isparta’ya kimin yolu düşerse bizler elimizden geldiğince kapılarımızı sonuna kadar onlara açıp, hemşehrilerimizin yabancılık çekmesine engel oluyoruz. Dernekçilik faaliyetlerini sağlıklı şekilde yürütmek zordur ama bizler 17 yıldır bunu yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Sonrasında ise Çağla; “Ev sahipliğinden dolayı da başta Semih Erdem olmak üzere tüm Fırat gazetesi ailesine misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.