BİZE ENGEL OLMAYIN « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

BİZE ENGEL OLMAYIN

Bu haber 21 Ekim 2020 - 7:27 'de eklendi.

Hatırlarsanız, Elazığ’da engelli vatandaşların yaşadığı sorunlardan biri olan, engelli rampalarının önüne araçların park edilmesinden defalarca bahsetmiştim. Bir yılı aşkın süredir uğraşlarımız sonucu Elazığ’da bu konuda somut adımların atılmasını sağlamış ve bu sorunun çözüme kavuştuğunu sanmıştık ancak atılan bu somut adımlara rağmen, bu önemli sorunun Elazığ’da halen devam ettiğine şahit olmanın Elazığ için oldukça üzücü bir durum olduğunu belirtmek istiyorum.

Yine hatırlarsanız, Elazığ’daki bu önemli sorun ile alâkalı daha önceki yazılarımda bizzat şahit olduğum bir anımdan da bahsetmiştim sizlere. Engelli rampasından geçmek isteyen engelli bir ağabey rampanın önünü kesen aracı göstererek; “İşte evlat, işte görüyorsun durumu” demişti gözlerimin içine baka baka. Ne diyeceğimi bilememiştim o an. Bana bunu diyen engelli ağabeyin yüzündeki çaresizliği düşündükçe ve Elazığ’da bu konuda yapılan tüm uğraşlara rağmen sorunun halen devam ettiğini gördükçe, bu sorunun Elazığ için içler acısı bir durum olduğunu bu yazımda bir kez daha belirtmek istedim sizlere.

Bir yılı aşkın süredir konuyu gündeme getirmemiz ve bununla birlikte bu konuda vermiş olduğumuz mücadele sonucu Elazığ Belediyesi tarafından Elazığ’ın hemen hemen her yerinde bulunan engelli rampalarının iki yanına turuncu renkli dubalar konulmuştu. Elazığ Belediyesi tarafından dubaların konulması sıkıntının giderilmesine dair atılan önemli bir adımdı ve bizi oldukça mutlu etmişti; ancak araçların park edilmesini önlemek amacıyla konulan bu dubaları kırarcasına araçların park edildiğine şahit olmanın Elazığ için utanç verici bir durum olduğunu da belirtmek istiyorum.

Engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırabilmek amacıyla yapılan tüm uğraşlara ve verilen tüm çabalara rağmen, Elazığ’da bu konudaki sıkıntıların devam etmesi -inanın- eğitim ve kültür düzeyiyle gelişmiş bir kent olan Elazığ’a hiç ama hiç yakışmıyor…

Metin Fırat
Metin Fıratmetinfirat@elazigfirat.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.