Değerli okurlar, siyasiler verdiği sözleri unutsalar bile basın unutmaz!

Bugün siz değerli okurlarıma unutulan böyle bir sözden bahsedeceğim;

Tarih 2017

Binali Yıldırım AKP'de Başbakan. Seçim çalışmaları sırasında Ağın İlçemize geliyor.

Orada helikopterle havadan bazı incelemelerde bulunuyor.  Yeni yapılan köprüyü de inceliyor!

Bu arada Ağınlılara da bir konuşma yapıyor. Diyor ki, " Ağın'da suç oranı sıfır! Hapishaneye ihtiyaç yok ama 'Hastaneye ihtiyaç var!' Hastane işi tamam! Buraya 10 yataklı hastane acilen yapalım. Ağınlılar bayağı tüccar çıktı! Bu gelişimizin bir manası olması lazım! Hiç merak etmeyin, her şey çok daha güzel olacak! Hedefimiz Muhasır medeniyet seviyesi! "diyor.

                              ***

Evet, Sayın Binali Yıldırım Ağın İlçemizde aynen bunları söylüyor. Tarih baştan da belirttiğim gibi 2017.

Sayın Binali Yıldırım o gün verdiği bu sözü yerine getirebilir miydi? Elbette getirebilirdi.  Çünkü o tarihte Türkiye'nin Başbakanıydı! Bugün bile bu sözü yerine getirme gücü var. Kendisi Cumhurbaşkanı'nın en yakın adamı.

                              ***

Keban İlçemize hastane yapılıyor. Biz bundan sevinç duyuyoruz. Keban Ağın İlçemizin bir komşusudur.

Niyazi Yıldırım Gemçosmanoğlu "Keban Güzellemesi" isimli şiirinde bu komşuluğu neye benzetiyor?

Gençosmanoğlu şiirinde diyor ki, "Ağın'la bacanak baldız gibidir" Çok doğru. Ağın’lı Keban'ı hiçbir zaman kendisinden ayrı görmemiştir. Keban'da yapımına başlanan hastane bizi ziyadesi ile sevindirdi

Ama bu olay Binali Yıldırım'ın Ağınlılara verdiği sözü de aklımıza getirdi.

                              ***

Ağın İlçemiz Elazığ'a 85 km uzaklıkta bir ilçedir. Elazığ'a da 1,5 saatlik mesafededir. Şimdi Binali Yıldırım'ın 6 yıl önce Ağınlılara verdiği hastane sözünü yerine getirmesini bekliyoruz! 10 yataklı hastane öyle çok pahalı da değil.  Milletvekillerimizden Binali Yıldırım'ın bu sözünü Binali Yıldırım'a hatırlatarak Ağın İlçemize de bir hastane yapılması arzusunu iletmelerini istiyoruz! Ağınlılar'ın böyle bir hastaneye daha çok ihtiyacı var! Erol Keleş Hocamızdan Ağın için de bir müjde bekliyoruz!

KONFERANS LİGİ MAÇLARINDA HÜZÜN VAR!..

Bu yıl Konferans Ligi Avrupa kupası maçları beni biraz umutlandırmıştı. İlk maçlarda alınan galibiyetler takımlarımıza umut vermişti. Son Galatasaray Bayern Münih maçını bir Azerbaycan kanalından izliyordum. Bu maçta Galatasaray İlk yarı beraberliğe odaklandı.  İkinci yarıda 2-0 mağlup duruma düşünce kendi oyununu oynamaya çalıştı. Nitekim son uzatma dakikalarında bir gol attı ama yaptığı son baskı kendisini mağlup olmaktan kurtaramadı!..  Skor 2-1 iken hakem maçı 1,5 dakika da erken bitirdi. Okan Buruk bunun üzerine hakeme yürüdü ama boşuna! Şu anda gruptan ikinci olarak turu geçme şansı var.

                               ***

Fenerbahçe'ye gelince; En çok umutlu olduğum takım buydu. Grup liderliğine yenilmeden gelmişti.

Geçen hafta ismini bile zor söylediğim rakibi Ludogorets le deplasmanda maçı vardı. Yine Azerbaycan'ın spor kanalı olan CBC Spor kanalından Azeri Türkçesi ile izliyordum. Fenerbahçe daha önce bu takımı Türkiye'de 3-1'lik skorla yenmişti. Deplasmanda da bu takımı yeneceğini umuyordum. Ne var ki Fenerbahçe bu gruptaki maçlarının en kötüsünü oynadı. Ben bu maçta Fenerbahçe'nin önceki Fenerbahçe olduğuna inanamadım!.. O kadar berbat oynuyordu ki, Azerbaycanlı sunucu bile şaşırıp kalmıştı!.. Arada bir espri yaparak, "Trabzonspor'un bu son maçta Fenerbahçe'yi yenmesi bu takımı iyice bozmuş!.." diyordu. Netice olarak adını bile söyleyemediğim bu takım Fenerbahçe'yi 2-0 mağlup etti!.. Gerçi Fenerbahçe grup liderliğini halen koruyor ama oynayacağı bu son maçta ne olur belli değil.

                              ***

Beşiktaşa gelince; Bunu hiç yazmayayım!.. Beşiktaş Türkiye Liginde de pek başarılı değil. Avrupa maçlarında grubunda şu anda sondan birinci.  Spor terimiyle bu lige artık havlu atmış durumda. Bu yüzden Beşiktaşlılar alınmasınlar ama bu takımın son durumu bu!  Bakalım Rıza Çalımbay ne yapacak?