“Bilişim dünyası çok hızlı bir dönem yaşıyor” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“Bilişim dünyası çok hızlı bir dönem yaşıyor”

Bu haber 11 Ekim 2019 - 16:59 'de eklendi.

Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz de eğitim gören kursiyerlerimize yönelik Bilimsel ve teknolojik alanlarda günceli takip etmek ve teknolojiyi helal yoldan kullanma konusunda Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Öğretim Üyesi, Yazılım Mühendisi Prof. Dr. İbrahim TÜRKOĞLU 11 Ekim 2019 Cuma günü İSLAM DÜNYASI VE TEKNOLOJİ konulu bir konferans verdi.

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan Harput Eğitim Merkezi Müdür Sn. Turgut TUNÇ “Din Görevlileri olarak teknolojiyi günün şartlarına uygun ve bir tebliğ aracı olarak kullanılması gerektiğinin vurgusunu” yaptı.
Daha sonra; Prof. Dr. İbrahim TÜRKOĞLU hazırladığı görsel sunumunda “Bilişim dünyasının çok hızlı
bir dönem yaşadığını bu gün 11 Ekim 2019 Cuma günü üretilen bir bilginin dünya kurulduğu günden bugüne kadar üretilen bilgiden daha fazla olduğunu altını çizen Sn. Türkoğlu çok enteresan bir durum yaşadığımızı ve üretilen bilginin doğruluğunun bilimsel tespiti büyük bir sorun oluşturduğunu, 82 milyon nüfusa sahip ülkemizde 48 milyon internet abonesinin 71 milyon Mobil Telefon aboneliğinin varlığının istatistiği bilgilerini paylaştı, sunumunda bilgisayar sektöründe yazılım ve donanım başlığı altında donanımı insan cesedine, yazılım sektörünü de insan ruha benzeterek yazılı mühendisliğinin önemini anlatan Sn. Türkoğlu savunma sanayimizde F15 uçaklarının yazılım ve kodlama sistemini milli yazılım kazandıktan sonra daha verimli kullanılmaya başlandığının vurgusunu yaptı, cep telefonu bağımlılığı ve internet kullanımı ve helal yoldan yazılım kullanma konularına değindi.Sunumu sonunda kursiyerlerin sorularını
cevaplandırdı.
Harput Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Turgut Tunç tarafından Sn. Türkoğlu’na hediye takdim edildi ve program sona erdi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.