Türkiye, 2020 yılında Elazığ'da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin üzüntüsünü yaşarken sosyal medyadan yaptığı açıklama üzerine o dönem hakkında suç duyurusu yapılan Berna Laçin bu kez de Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamalarını hedef aldı.

Sosyal Medya hesabı X üzerinden paylaşım yapan Laçin dünyanın hayranlıkla izlediği kutlamalar hakkında; “Hiçbir şey yoktu hiçbir şey Yazıklar olsun Halk akın akın doldu Boğaz’a ve hayal kırıklığı yüzlerde … Ben de bir umut “oradaydım” demek için geldim ama boş bomboş … Neyse yolun bundan sonrasını kendimiz kutlarız” ifadelerini kullandı.

Cevap Elazığ’dan geldi

Laçin’in paylaşımına tepkiler yağarken Elazığ’dan da bir isim tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından Laçin’e cevap olarak Elazığ’da yapılan kutlama görsellerini paylaşan Mashar Akyol; “Burası Elazığ iyi bakınız lütfen Cumhuriyetimizin 100 yılını nasıl kutladığımıza. İstanbul’da da arkadaşlarımız var 100. Yılı çok coşkulu kutladıklarını söylediler. Ha sizin kutlamadan kastınız müzik çalıp göbek atmak ve içki içmekse siz öyle yapabilirdiniz” diyerek tepki gösterdi.

Raif Çiçek: “MHP’nin bütün aday adaylarına eşit mesafedeyim!” Raif Çiçek: “MHP’nin bütün aday adaylarına eşit mesafedeyim!”