Başkan Yaşlı’dan Alacakaya ve Elazığ için büyük adım! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Başkan Yaşlı’dan Alacakaya ve Elazığ için büyük adım!

Bu haber 03 Aralık 2020 - 15:04 'de eklendi.

Alacakaya, aldığı hizmetlerle modernleşme yolunda hızla ilerlerken; Alacakaya Belediye Başkanı Başkan Başaran Yaşlı, ilçesi kadar Elazığ’ı da düşünerek; Alacakaya’ya ve Elazığ’a yeni bir turizm destinasyonu kazandıracağının müjdesini verdi.

 

 

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Yardımcısı Hasan Doğan, SGK İdari ve Teknik Sorumlusu Murat Sarptaş’ı Alacakaya’da ağırlayan Başkan Yaşlı, ilçede bulunan Sularbaşı-Sori Şelalesiyle ilgili önemli planlarının olduğunu belirtti. Başkan Yaşlı, turizmin; bir ilin ve ilçenin ekonomisini ciddi oranda etkilediğine dikkat çekerek, müjdesini verdiği projeyle ilgili şöyle açıklamalarda bulundu…

“ALACAKAYA VE ELAZIĞ İÇİN BÜYÜK ADIM”

Başkan Yaşlı; “Bugün ilçemizde Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet Demirdağ, Yardımcısı Hasan Doğan, SGK İdari ve Teknik Sorumlusu Murat Sarptaş’ı ağırladık. Kıymetli misafirimizle birlikte doğa harikası ve yeni destinasyon merkezi olacak sori-sularbaşı şelalesini yerinde ve detaylı inceleyerek hem ilçemize hem ilimize hem de ekonomimize kazandırmanın planlarını yaptık. Attığımız bu ilk adım bizler için küçük olsa da ilçemiz ve ilimiz için büyük adımlar olacaktır inşallah…” dedi.

IV.MURAT HANI’NA RESTORASYON

Başkan Yaşlı, tarihi İpek yolu üstünde yer alan IV. Murat Hanı’nın da restorasyon çalışmalarıyla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını söyleyerek, açıklamalarına şunları ekledi: Yine İpek yolu üstünde yer alan IV. Murat Hanı’nı gezerek, restorasyon çalışması için yapılan projenin hayata geçmesi adına sözlerimizi aldık. Gerek ilçem için gerekse Elazığ için elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyecek olan Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sn. Ahmet Demirdağ nezdinde tüm kurum ve kuruluşlara şimdiden şükranlarımı sunuyorum.

(Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.