BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: İLK GÜNKÜ AŞKLA ÇALIŞIYORUZ! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: İLK GÜNKÜ AŞKLA ÇALIŞIYORUZ!

Bu haber 14 Temmuz 2020 - 15:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirerek, gazetemizi yaptığı işlerden dolayı takdir etti!

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında 15 aylık görev süresinde hayata geçirdikleri ve geçirmeye çalıştıkları güzel hizmetlere değindi.  Başkan Şerifoğulları,  Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem’i ve gazetemiz ekibini tebrik ederek; ilimizin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin güzel işler ortaya koyduğumuzu ifade etti. Ayrıca Başkan Şerifoğulları, ilk günkü aşkla çalıştıklarını vurguladı. Başkan Erdem ise; “Başkanımızın genç olması Elazığ için kazançtır” diyerek Başkan Şerifoğulları’nın seçim döneminde vaat ettiği işleri hayata geçirdiğini belirtti!

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları dün gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Başkan Şerifoğulları ve beraberindekileri;  Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı  aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, Genel Yayın Yönetmenimiz Songül Dursun ağırladı.  Gazetemize bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Şerifoğulları, 15 aylık görev süresinde hayata geçirdiği ve geçirmek istediği güzel hizmetlere değindi.

“BİZ BASINIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Başkan Şerifoğulları; “Bugün Fırat gazetesine misafir olduk. Öncelikle bizleri ağırlayan Semih Başkana ve personeline sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bizler Elazığ’ın sorunlarını yerinde tespit ederek, çözüm noktasında da istişare kültürü ile birlikte hareket ediyoruz. Biz bu anlayışla  sürekli sahadayız. Basın mensuplarımızı da sürekli ziyaret ederek onlarla istişare etme gayretindeyiz. Biz basınımızı önemsiyoruz. Basın, bizim; elimiz, ayağımız, gözümüz ve kulağımız yapmış olduğumuz icraatları, vatandaşlarımıza ulaştıran önemli bir mecra” dedi.

“İLİMİZİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA ÇALIŞIYORUZ”

Sözlerini sürdüren Başkan Şerifoğulları; “İlimiz basın açısından köklü bir yapıya sahip. Bu noktada Başkanıma ve ekibine de teşekkür ediyorum. Bizler; göreve geldiğimiz günden itibaren; ilimizin sorunlarını bilen, çözüm odaklı hareket eden ve projeleri de hızlı hayata geçirme noktasında ekibimizle birlikte gayretli mesai mefhumu gözetmeden çalışmaktayız. Bu noktada güzel projelere imza atıyoruz. İlimizin sorunlarının çözümü noktasında da çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, ÇALIŞMALARI AKTARDI

Hayata geçirmeye çalıştıkları projelerden de bahseden Başkan Şerifoğulları; “Kentimizin ciddi bir alt yapı problemi olan altyapı problemini de sorun olmaktan çıkaracağız ve İnşallah eylül ya da ekim ayında ihalesini yaparak, bu sorunumuzu çözeceğiz. İlimizdeki en önemli problemlerden biri su problemiydi. Bunu da Hamzabey Barajı’ndaki içme suyunu Doğukent’teki depomuza getirerek bu sorunumuzu da kısmi olarak çözdük. Yeni terminal binamızın ihalesi ise 5 ağustosta yapılacak. Güney Çevre Yolu’nda yeni terminal binamız yükselecek ve burası Türkiye’nin en güzel terminal binası olacak” dedi.

“DEPREM KONUTLARININ İLKİNİN TESLİMİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPACAK”

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili de bilgiler veren Şerifoğulları; “Kentsel dönüşüm çalışmalarına deprem öncesi başlamıştık. Karşıyaka Mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili TOKİ tarafından imzalamıştık. Depremle birlikte Bakanımız ve bakanlık yetkililerimiz ilimize gelerek, uzun süre ilimizde kaldılar. Uzun süre şehrin bütün katmanları ile istişare ederek; şehrin yeniden planlanması noktasında bir irade ortaya koydular. Bir taraftan ihaleler bir taraftan ise yıkımlar yapılıyor. Konutlarda yükselmeye başladı. Nasip olursa Ağustos ayında ilk konut teslimini Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleştireceğiz” dedi.

“ŞEHRİN SORUNLARI KARŞISINDA İRADE ORTAYA KOYUYORUZ”

“Yerel yönetimler olarak, şehrimizin ve vatandaşımızın bütün problemlerini çözmek adına ilk günkü aşkla yürümekteyiz” diyen Şerifoğulları; “Tevazu, samimiyet ve gayret diyoruz ve her şeyden önemlisi şehrin sorunları karşısında irade ortaya koyarak,  sorunların  çözümü noktasında şehrin tüm katmanları ile birlikte çalışacağız. Rabbim İnşallah bizleri mahcup etmez.  15 aylık görev süremizde güzel işler yaptık. Kalan sürede de güzel işler yaparak görev süremizi tamamlamak istiyoruz. Ben Semih Başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendileri bize her konuda yardımcı oluyor. İstişarelerde bulunuyoruz. Kendisi şehrin sorunlarını birebir takip ediyor, kendi fikirlerini bize iletiyor ve basın noktasında da eksiklikleri ileterek önemli bir görev ifa ettikleri için kendilerine ve ekiplerine ayrı ayır teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞKAN ERDEM: BAŞKANIMIZ SÖZ VERDİĞİ VAATLERİ TEK TEK YEİRNE GETİRİYOR!

FHGC Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ise; “Sayın Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, gazetemizi ziyarete geldi. Kendisine hoş geldiniz diyoruz. Şehrin sorunları ile ilgili yapılanlar ve yapılacaklarla ilgili görüş alışverişinde bulunuyoruz kendileriyle. Şu ana kadar Sayın Başkanımızı izliyoruz. Seçimlerden önce söz verdiği vaatlerin birçoğunu hayata geçirdi ve geçirmeye de devam ediyor. Tabi bu süreçte bir şansızlık oldu. Bundan dolayı söz verilen vaatlerde biraz gecikme de olsa;  yol genişletme çalışmaları da Hamzabey Barajı’ndan gelen suyun evlere ulaştırılması gibi, çeşitli yerlere tematik parklar yapılması, Harput’ta seyir terasının yapılması gibi bunlar söz verdiği şeylerdi. En önemli çalışmalarından biri ise altyapıydı bunlarla ilgili çalışmalar tamamlandı. Şehir terminalinin yerinin belirlenip,  ihalesinin yapılacağını da müjdeledi. Ayrıca yıllardır kangren haline gelen; fuar alanı ile ilgili sorunu çözdü.  Söz verdiği secim vaatlerini başkanımız tek tek yerine getiriyor” dedi.

“BAŞKANIMIZIN GENÇ OLMASI ELAZIĞ İÇİN BİR KAZANÇTIR”

“Bizler onun çalışmalarından memnunuz” diyen Başkan Erdem; “Allah ona güç kuvvet versin. Gece gündüz başkanımızın ekibi ile birlikte koşturduğunu görüyoruz. Zor bir dönem. Ama kendisinin genç olması; ekibinin iyi olması Elazığ için bir kazançtır. Sonuçta Elazığ daha yaşanabilir bir kent haline gelecek. Başkanımızın en büyük şansızlığı; deprem olayının olmasıdır. Yoksa birçok şey kısa zamanda çözülürdü. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE’DE KADIN ELİYLE ÇIKAN AZ SAYIDAKİ GAZETELERDENİZ”

Sözlerini sürdüren Erdem; “Elazığ’da yayım yapan en eski gazeteyiz. 34 yılımızın içerisindeyiz. 4 ağustosta ise 35. yılımıza merhaba diyeceğiz. Bizim burada Yazı İşleri Müdürümüz Alper Karakulak tek erkek onun dışında; Genel Yayın Yönetmenimiz, Haber Müdürümüz ve diğer çalışanlarımız kadın. Elazığ kamuoyu bunu bilsin. Kadın istihdamına önem veriyoruz. Bu da yerel gazeteler açısından önemlidir. Türkiye’de kadın eli ile çıkan az sayıdaki gazeteden biriyiz” diyerek sözlerini noktaladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.