Başkan Karataş: Sendika olarak kreşlerin tekrar açılmasını sağladık! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Başkan Karataş: Sendika olarak kreşlerin tekrar açılmasını sağladık!

Bu haber 15 Aralık 2020 - 14:38 'de eklendi.

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Covit-19 tedbirleri kapsamında alınan kararları açıklamasının ardından basın açıklaması yaptı.

 

 

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş açıklamasında; ” Covit-19 mücadelesinde görev yapan kahraman Sağlık Çalışanlarının çocuklarının bakımı için hizmet veren kreşlerin kapatılması sonucu büyük bir mağduriyet oluştu. Daha sonra bu konudaki mağduriyetin giderilmesi için Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmuş ve kreşlerin açılması gerekliliğini bildirmemiz sonucu; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk 7 Aralık itibariyle tüm il müdürlüklerine yazı göndererek Bakanlığa bağlı kreş, gündüz bakımevlerinin ve çocuk kulüplerinin açılması talimatı verdi. Ama ne yazık ki; 8 Aralık’ta toplanan Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Yetkililerine haber vermeden ve bilgilerine başvurmadan Müdürlüğe bağlı kreşlerin kapatılması kararını verdi. Sağlık Çalışanlarının çocuklarının mağdur olması sebebiyle tekrar Bakanlık, Valilik ve İl Müdürlüğü ile görüşmelerimiz başladı. Görüşmelerimiz sonucu Valilikten ilginç bir bilgi edindik;” Aralık 15’ine kadar açık kalacak,15’inden sonra tekrar kapatılacak” denildi. Şaşkınlıkla bu kararı kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüpleri yetkilileri ile değerlendirip Sendika olarak tekrar Bakanlığa konuyu ileterek Elazığ Valiliğine yazı göndermelerini istedik. Dünkü televizyon programında konuyu tekrar gündeme getirerek sesimizi yetkililere ulaştırarak çözüm noktasında bir adım daha ileri götürdük ve sesimizi duyurmanın mutluluğunu yaşadık. Cumhurbaşkanımız bugün açıklama yapması sonucu bu büyük mağduriyet giderilmiş oldu. Kamu Sağlık-Sen olarak; Sürecin başından sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek, Sağlık Çalışanlarının çocuklarının mağduriyeti giderilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza ve Bakanlık Bürokratlarına ve fedakârca kreşlerini v.s. açan işletmecilere çok teşekkür ediyorum. Sağlık Çalışanlarının yanında olmaya devam edeceğiz.
Ayrıca defalarca basın açıklamalarımızla, görüşmelerimiz sonucunda yine; Covit-19’dan şehit olan sağlık çalışanları Vazife Malülü sayılacak. Bu kapsamda maaşı kesilmeden geride kalan yakınlarının olacak, vergi muafiyeti , ucuz konut vb haklar ile yakınları devlet kademesinde işe alınacak. Hayırlı olsun!” dedi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.