Özel Haber: Kübra TÜRKAN

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki akşam NTV canlı yayınına katılarak; en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Çalışmamızı yaptık, burada açıklayacağım. Güzel bir müjde vereyim. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz” dedi. Bizler de Erdoğan’ın müjdelerini emeklilerin nasıl karşıladığını Türkiye Emekliler Derneği Elazığ Şube Başkanı Vedat Gür’den öğrendik.

“BU GELİŞME; GÜZEL, DİLERİZ EMEKLİLERE VERİLEN BAYRAM İKRAMİYELERİ DE ARTTIRILIR

Başkan Gür; “Uzun süredir emeklilerin beklediği bir haberdi bu her ne kadar geç bir şekilde müjdelenmiş olsa bile emeklilerimizi, bu gelişme sevindirdi.  Dileriz emeklilere verilen bayram ikramiyeleri de güzel bir oranda arttırılır” dedi.

ŞİMDİ EMEKLİNİN GÖZÜ KULAĞI; İNTİBAK KONUSUNDA

Emeklilerin intibak konusunda da güzel bir adım atılmasını ümitle beklediğini de ifade eden Başkan Gür; “Ayrıca herkesin gözü kulağı hâlâ intibak konusunda önümüzdeki haftalarda bu konu özelinde de müjdeli gelişmeler yaşanır umudunu taşıyoruz. Ramazan’ın ilk günü müjdeler aldık. Dileriz bu müjdeler devamlı olur. Bu kararı devlet babalığını yeptı şeklinde yorumlayabiliriz” diyerek emeklilere zamlarının hayırlı olmasını diledi.