FHGC Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem;  FHGC’nin 19 Ocak tarihinde yapılacak  olan Genel Kurulundan önce açıklamalarda bulundu. İşte Başkan Erdem’in açıklamasından çarpıcı kesitler…

“Sağlık nedenlerimden dolayı aday değilim”

FHGC Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem; FHGC’nin 19 Ocak tarihinde gerçekleştireceği Genel Kurulu’nda aday olmayacağını ifade ederek;  “Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevini 6 yıl süresince sürdürdüm. 19 Ocak tarihinde Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurula gidecek. Birkaç hafta sonra gerçekleşecek Genel Kurul’da sağlık nedenlerimden dolayı yeniden aday olmayacağımı belirtmek isterim” dedi.

Prof. Dr. Yakuphanoğlu: “Geleceğin yüz yılı fotoniktir” Prof. Dr. Yakuphanoğlu: “Geleceğin yüz yılı fotoniktir”

“Görev süremiz boyunca cemiyetimizi bir hayli tanınır kıldık”

“Görev süremiz boyunca; cemiyetimizi bir hayli tanınır kıldık ve belirli bir noktaya getirdik” diyen Başkan Erdem; “Üyelerimize yönelik güzel sosyal faaliyetlere imza attık. Özverili bir şekilde üyelerimin bana gösterdiği teveccühü boşa çıkarmadan gayretli bir şekilde çalıştım.  Görev sürecim boyunca Elazığ’ımızın idarecileri,  siyasileri, bürokratları ve de STK temsilcileri de bizlere hep yardımcı oldu kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bütün adaylara tarafsızım, bütün adaylara başarılar dilerim”

Açıklamasını sürdüren Başkan Erdem; “2 dönemdir birlikte görev yaptığım ikinci başkanımız Ahmet Toprak başta olmak üzere bütün yönetim kurulundaki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.  Vicdanım son derece rahat bir şekilde görevime veda etmenin huzuru içerisindeyim. Ayrıca bir şeyin de çok net bir şekilde bilinmesini istiyorum. Genel kurulda başkanlık görevine talip olacak bütün adaylara tarafsızım, bütün adaylara da başarılar diliyorum. Hakkıyla gazetecilik mesleğini icra eden bütün basın mensuplarına da sağlıklı, huzurlu, başarılı ve mutlu bir hayat dilerim” dedi.

Editör: Büşra Sarıkaya