FHGC Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem; Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Çalışan emekliye ikramiye geliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Çalışan emekliye ikramiye geliyor

Başkan Erdem mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gönlümüzde erişilmez yeri var. Bu yer hiçbir zaman değişmez! Yüce önderimiz, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, aydınlık yarınlarımızın sembolü ve ulusumuzun ışık kaynağı Atatürk’ü anlamak mühim” dedi.

“10 kasım da mateme değil, atamızın devrimlerine odaklanmalıyız”

Atatürk’ün, en büyük eserinin Cumhuriyet olduğunu da kaydeden Başkan Erdem; “Atatürk'ün düşünceleri, ilke ve devrimleri ölümsüzdür. Elbette 10 Kasım bir matem günü değil, Atatürk’ü ve devrimlerini anlama ve onun bu devrimlerini büyük bir kararlılıkla yaşatma ve bunun mücadelesinin verildiği gün olmalı” ifadelerini kullandı.

“Atamızın izindeyiz”

Ayrıca Başkan Erdem; “Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ile ebediye irtihal eden gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Atam izindeyiz” şeklinde sözlerini noktaladı.