Başkan Erdem, esnafa yapılandırma takvimini hatırlattı! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Başkan Erdem, esnafa yapılandırma takvimini hatırlattı!

Bu haber 18 Aralık 2020 - 14:07 'de eklendi.

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem,  yazılı bir basın açıklaması göndererek yapılandırma fırsatlarından yararlanmak isteyen esnafı takvimlere dikkat etmeleri konusunda uyardı.

 

 

Açıklamasının devamında Başkan Erdem; “Esnaf ve Sanatkarlarımızın kamuya olan borç yükünü azaltmak için,7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki kanun, 17 kasım 2020 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 7256 sayılı yapılandırma kanununa göre; gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıt vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergiler bu kanuna göre yapılandırılabilinecektir. Kanundan yararlanabilmek istiyenlerin,31 Aralık 2020 tarihine kadar ilgili vergi dairelerine başvurmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunan Esnaf ve Sanatkarlarımızın Borçlarının faizleri silinerek peşin veya taksit seçenekleriyle ödeyebileceklerdir. Peşin veya ilk taksit ödemeleri 1 Şubat 2021 (Bu tarih dahil) tarihine kadar yapılması gerekiyor” dedi.

BAŞKAN ERDEM, TAKVİM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ SUNDU!

Yapılandırma takvimleri hakkında üyelerini bilgilendiren Başkan Erdem; “Esnaf ve Sanatkarlarımızın TESK’in 17.11.2020 tarihli 181 sayılı genelgesine istinaden üyesi olduklar odalara olan aidat borçlarını 31 Ocak 2021 tarihine kadar ilgili odalarına başvuru yaparak mevcut borçlarını faizleri silinerek peşin veya taksitli olarak ödeyebileceklerdir. Sosyal Güvenlik Kurumuna olan 4/a,4/b,4/c sigortalıların sigorta pirimleri, idari para cezaları, GSS pirimleri, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar…vs. gibi borçlar 7256 sayılı yapılandırma kapsamına girmektedir. Son başvuru Tarihi 31.12.2020 tarihine kadardır. Başvuruda bulunmak ve ilk taksitin son ödeme tarihi 01.03.2021’dir” dedi.

“ESNAFLARIMIZ, SAĞLIKLARI İÇİN; YAPILANDIRMA FIRSATLARINI DEĞERLENDİRİRKEN ONLİNE İŞLEMLER YAPSIN!”

Esnafın yapılandırma fırsatlarını değerlendirirken de sağlıklarını ihmal etmemeleri gerektiğini aktaran Erdem; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de esir alan covid-19 pandemisi nedeniyle başvurularınızın www.gib.gov.tr adresinde yer alan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla yapılması ve ödemelerde de kredi kartı veya banka kartı ile interaktif vergi dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme yöntemlerinin tercih edilmesi hususunu hatırlatmak isterim. Esnaf ve sanatkarlarımızın 7256 sayılı yapılandırma kanunundan faydalanarak borçlarını yapılandırıp, bu fırsatı kaçırmamalarını ister, selam ve saygılarımızı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı. (Haber Merkezi)

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.