Başkan Çopur: “Her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Başkan Çopur: “Her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz”

Bu haber 25 Kasım 2020 - 15:36 'de eklendi.

AK Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü” nedeniyle bir açıklama yapıldı. Saat 11.00’de tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlayan açıklamayı, Elazığ’da AK Parti Kadın Kolları Gülersem Çopur yaptı.

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının koordinasyonunda “Kadına Şiddet İle Mücadele Günü” dolayısıyla 81 İlde eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirildi. AK Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, İl Başkanlığı binasında yapılan açıklamada Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam tarafından kaleme alınan metin paylaşıldı. Açıklama; AK Parti Kadın Kolları Gülersem Çopur tarafından yapıldı. AK Parti Kadın Kolları Gülersem Çopur, AK kadınlar olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da şiddetle mücadele çağrılarını tekrarlamak için 81 ilde eş zamanlı olarak toplandıklarını belirttiği açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“ŞİDDETLE MÜCADELE ÇAĞRIMIZI TÜM DÜNYAYA HAYKIRIYORUZ”

“Bugün “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü”. Biz AK Kadınlar olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da canlarımızı yakan bir sorun olan “şiddetle” mücadelemizde çağrımızı tekrarlamak, sadece kadınlara değil, tüm dünyaya haykırmak üzere, 81 ilimizde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. AK Parti’nin kadın kolları teşkilatları olarak, bir kez daha doğru olanı, bir kez daha adaletli olanı, bir kez daha vicdanlı olanı haykırıyoruz. Bugün yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir gün değildir! Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor. Tüm çabalara, çığlıklara, kanunlara rağmen…

“ÇETİN MÜCADELEMİZ, DÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA SÜRECEKTİR”

Bahaneleriyle kaim bazı cahillerin elleri, dilleri kadınların, çocukların bedenlerine, ruhlarına adeta bir balyoz gibi iniyor. Şiddet bizim turuncu çizgimizdir demiştik. O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da sürecektir. Kadın Allah’ın yarattığı kıymetli varlık, biri diğerini tamamlayan insan teki. Nice peygamberlerin, şehitlerin annesi; nicelerinin şefkatli eşi, yol arkadaşı, evladı… Dünya tarihini yazan ve yaşayan iki şahitten biri… Ama bugün biz yine, kadına yönelik şiddeti konuşuyoruz ve dikkatleri çekiyoruz. Nice insani ve ilmi ilerlemeyi yaşadığımız 2000’li yıllarda bu ilkelliği ve zorbalığı durdurmak için tüm dünyanın mücadele ettiğini görüyoruz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.