Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı koordinatörlüğünde ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı destekleriyle yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı’nın hedefleri doğrultusunda ve ilgili paydaşların aktif katılımıyla 17- 19 Kasım tarihlerinde Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay, verimli geçen toplantıda stant açtıklarını belirterek, Elazığ ve bölgesinin arıcılıkla ilgili sorunlarını aktarma fırsatı yakaladıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve bakanlık bürokratlarının Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği standına ziyaret gerçekleştirdiklerini anımsatan Başkan Canbay, standa yoğun ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

Fırat Gazetesi’nden Müdür Şişecioğlu’na ziyaret Fırat Gazetesi’nden Müdür Şişecioğlu’na ziyaret

Elazığ arıcılığının daha iyi noktalara gelmesi için mücadele ettiklerini vurgulayan Canbay sözlerini şöyle sürdürdü; “Birlik olarak Bingöl’de gerçekleştirilen programa katılarak Arıcılarımızın sorunlarını ve arıcılık ile ilgili faaliyetlerimizi ilgili kurumlarla paylaştık. Gayet verimli bir program oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz da standımızı ziyaret etti. Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz çalıştayımız hakkında kendilerine brifing verdik. Yaptığımız çalışmaları takip ettiklerini kaydeden Yılmaz’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duyduk. İnşallah bundan sonraki süreçte arıcılığın geliştirilmesi noktasında düzenlenecek tüm programlara katılmaya gayret göstereceğiz. Ben standımızı ziyaret ederek bizlere yakın ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz’a, Bakanlık bürokratlarımıza ve sektör temsilcilerimize şükranlarımı sunuyor, programın gerçekleşmesinde emeği olan herkese gönülden teşekkür ediyorum.”