Haber: Kübra TÜRKAN

SP Elazığ İl Bakanı Abdullah Akın gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Akın’ı Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. Ziyareti sırasında Başkan Akın; “Fırat gazetesi sevdiğimiz bir medya organı nezaket ziyaretlerine sık sık geliyoruz. Ziyaret ettim milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yapacağım ve sizleri de bizzat davet etmek istedim” dedi.

BAŞKAN AKIN; GAZETEMİZDEN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

Açıklamasını sürdüren Başkan Akın; “Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı olarak; bir seçim atmosferine girildiği için Elazığ’ımızın bütün bölgelerinde seçim hazırlıkları çalışmamızda hızlı bir şekilde devam ediyor. Medyada şehrin nabzını iyi tutuyor ve kıymetli basın mensuplarının görüşleri de bizler için çok önemli. Şu an 13 milletvekili aday adaylığı başvurusu aldık.  Bizler de bu yola gireceğiz ve partimden  milletvekili aday adayı başvurusu yapacağım. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Özellikle Fırat gazetesinin varlığı bizim açısından çok önemli. Çünkü Elazığ’ın yerel sesini ulusala yansıtıyor. Kentimizin en önemli gazetelerinden biri ve marka değeri son derece yüksek. Güzel  işler ortaya çıkararak; ulusal çapta da güzel haberlere imza atan bir gazetemizsiniz” dedi.

“ELAZIĞ’IMIZA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ MİLLETVEKİLİ ÇIKARDIĞIMIZDA TUTACAĞIZ”

Yaklaşık 3 senedir Saadet Partisi’nin sahada olduğuna değinen Başkan Akın; “ Elazığ’ımızın ilçeleri, beldeleri, mahalleleri ve köylerini geziyoruz. Elazığ’ımızın problemini en iyi bilen parti; Saadet Partisidir. Elazığ’ın sorunlarını bilerek bu minvalde makro planlar da hazırlamaktayız. Elazığ ile alakalı olarak Kalkınma Planı da hazırladık ve Elazığ’ımızın insanları ile de buluşarak,  kapı kapı dolaşarak insanlarımıza bunu anlattık. Şu an 50 günlük süreçte de vatandaşlarımızdan milletvekilliği için destek isteyeceğiz. Elazığ’ımıza verdiğimiz sözleri inşallah milletvekili çıkardığımız zaman tutacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZLER BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL RAKİBİYİZ!”

Şu an diğer partilerinde aday adaylarının açıklandığını da kaydeden Başkan Akın; “Herkese hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü bizler birbirimizin düşmanı değil rakibiyiz. Bu bir yarıştır. Bir rekabet içerisindeyiz ve inanıyorum bu rekabetten Saadet Partisi birinci olarak çıkacak. Hakikaten çok ciddi çalışmalar yaptık bundan sonra da çok ciddi çalışmalarımızı sahaya yansıtacağız. Büyük bir kadro ile sahaya ineceğiz. Büyük bir tanıtma faaliyeti de yapacağız. Elazığ’ımızdan en az bir milletvekilini çıkaracağız. Ayrıca ikiyi de zorlayacağımıza inanıyorum” dedi.

“ELAZIĞ’I BİLMEYEN BİRİSİNİN ELAZIĞ’A FAYDASI OLMAZ!”

Diğer partilerin aday adaylarına baktıklarında bir takım eksiklikler gördüklerini de aktaran Başkan Akın; “Elazığ’ı bilmeyen bundan dolayı Elazığ’ın sorunlarına da vakıf olmayan ve vatandaşların da tanımadığı adaylar olduğunu görüyorum. Böylesi adayların Elazığ’a faydalı olabilme olasılığı son derece düşük buluyorum. Mevcut milletvekillerinin de en önemli sorunu da Elazığ’ımızın  sorunlarını bilmemesiydi ve bilmedikleri için de Elazığ’ımıza ilişkin anlamlı yatırımlar yapılamadı. Elazığ AK Parti iktidarında son planlara atıldığı bir il oldu.  Bu bizim açımızdan son derece üzücü ve biz Saadet Partisi olarak bu durumu düzelteceğiz” ifadelerini kullandı.

“İTTİFAK İÇİNDE İTTİFAK SEÇENEĞİ MASADA!”

Yeni Seçim Sisteminde artık oy uygulaması yok ittifaklar içinde de ittifakların söz konusu olacağı ve ortak milletvekilliği adaylık listesi hazırlanacağı ifade ediliyor Elazığ’da bu minvalde bir çalışma söz konusu mu? Şeklindeki sorumuzu da aktaran Başkan Akın; “İttifak içinde ittifak seçeneği masada. Bu konuda görüşmeler devam ediyor. DEVA, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi olarak tek çatı altında bir çalışma söz konusu ama bu netleşmiş değil. Buna da sıcak bakıyoruz. Elazığ’ın sosyolojik yapısı da buna çok uygun. Bunu da belirtmekte yarar var” dedi.

BAŞKAN AKIN: SEÇMEN DİKKATLİ OLSUN!

8 Nisanda aday listelerin şekilleneceğini de belirten Başkan Akın; “Ramazanın ilk günü gibi mübarek bir günde bizler de Milletvekili Aday Adaylığımızı açıklayacağız. Ama şunu da belirtmek istiyorum ki seçmen dikkatli olsun! Elazığ’ı ihmal ve istismar edenler vekil olunca da bu tutumlarından vazgeçmeyeceklerdir” diyerek açıklamasını tamamladı.

BAŞKAN ERDEM, BAŞKAN AKIN’A BAŞARILAR DİLEDİ

FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem de; Başkan Akın’ın nezaket ziyaretine teşekkür ederek, kendisine çıktığı yolda başarılar diledi. Seçimlerin Türkiye ve Elazığ açısından hayırlı olmasını temenni etti.