Haber: Kübra TÜRKAN

İktidarı sık sık ekonomi politikaları üzerinden eleştiren Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın yine sosyal medya hesapları üzerinden iktidara fena yüklendi.

“Böyle bir ekonomi ayakta durabilir mi?”

Başkan Akın; “Bir ülke düşünün ki 100 bin dolar borcu olan bir iş adamı 10 gün içinde doların 4 lira artmasından dolayı 400 bin lira zarar ediyor. Böyle bir ekonomi ayakta durabilir mi? Hâlâ bu ülkede sanayinin, piyasaların nasıl işlediğini bilmeyen, bildiği halde saklayan ilkesini ve yolunu kaybetmiş AKP’nin trolleri var be bu insanlar milletimizi aldatıyor” iddiasında bulundu.

“Büyük bir ekonomik buhran geldi ve devam edecek”

“Doların artması demek ülkenin batması demek!” diyen Başkan Akın; “Ülkemiz hammaddede %80 oranında yurtdışına bağlıdır. Dolar artınca raflara yansır. Ülkemiz öyle bir duruma geldi ki her şeyi ithal ediyoruz. 21 yıllık bir boş vermişliğin sonucu bu sorunları yaşıyoruz. Üzülerek ifade etmeliyim ki büyük bir ekonomik buhran geldi ve devam edecek” ifadelerini kullandı.

Akın’dan inşaat yapmakla mesele bitmiyor vurgusu

Ekonominin birçok katmandan oluştuğuna da değinen Başkan Akın; “Ekonomi birçok katmandan oluşuyor. Sadece inşaatı geliştirip, diğer katmanları çökertirseniz, inşaatı yaparsınız ama alacak adam bulamazsınız!” diyerek açıklamasını noktaladı.