Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, Elazığ’dan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Parti binasında gerçekleşen toplantıya partililer ve il yönetimi katıldı. Yapılan toplantıda konuşma yapan Milletvekili Aday Adayı Akın, yoğun saha çalışmaları yaparak vatandaşla iç içe olduğunu ve Elazığ’ın problemlerini çok iyi bildiğini ifade ederek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“HERKESİN KORKUP ÇEKİNDİĞİ KONULARI CESARETLE GÜNDEME GETİRDİK”

“Elazığ’ımızın problemlerini bilmeyenlerin, ellerinde proje olmayanların, bir ihmali ve bir istismarı konuşmaktan çekinenlerin Elazığ’a fayda sağlaması mümkün değildir. Çünkü pehlivan mindere çıkışından belli olur. Bugüne kadar risk alıp bir yanlışı konuşamayanlar, sadece seçim günü vatandaşın yanına gidenler vatandaşa asla fayda sağlayamaz. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz derler. Saadet Partisi Elazığ il Başkanı olarak teşkilatımla birlikte hamdolsun 3 yıl boyunca Elazığ’ımızın mahallelerine, köylerine, beldelerine ve ilçelerine defalarca giderek sorunlarını tespit edip, çözüm üreterek projelerimizi 6 ay önceden kamuoyu ile paylaştık. Bunun ile yetinmeyip sorunları yakından takip ederek her bir bölgeye özel sorunları yerinde görerek, çözümlerimizi basın açıklamaları yoluyla ortaya koyduk. Herkesin korkup çekindiği konuları cesaretle gündeme getirdik. Millete hizmet disiplin, gayret, cesaret ve istek ister!

 “ELAZIĞ’IMIZI BÖLGE LİDERİ YAPMAK İÇİN TÜM GAYRETİMİ ORTAYA KOYACAĞIM”

AKP bilmiyorsa öğrensin Elazığ’da tarım ve hayvancılık çökmüştür, ahırlardaki hayvan sayısı 20 yılda 10 da birine düşmüştür, kayıtlı 30 bin işsiz var! İşsizlik had safhadadır, bakır ve krom madenleri peşkeş çekilmiş satılmıştır! Önünde birikmiş daha nice devasa sorunları var! Bu sorunların kaynağı ne yazık ki AKP’nin kendisidir. Ve yine söylüyorum boşuna milleti aldatıp başvurularla göz doldurmaya çalışmayın, göstereceğiniz 5 adaydır. Hepiniz bir araya gelseniz de bu milletin sorununu çözemezsiniz. Çünkü namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış! Muhterem hemşehrilerim, sizden yetki almam durumunda İnşallah Elazığ’ımızı bölge lideri yapmak için tüm gayretimi ortaya koyup, hemşehrilerimizi en güzel şekilde temsil edeceğimi ifade etmek istiyorum.

“EN BÜYÜK GAYRETLERİ ORTAYA KOYMAYI ANA VAZİFEM OLARAK GÖRÜYORUM”

Önünde devasa sorunları birikmiş Türkiye’mizin içinde bulunduğu durumdan kurtarılması, milletimizin hak ettiği yere gelerek devletimizin süper güç haline getirilmesi, adil bir Dünyanın imarı ve inşası için yine en büyük gayretleri ortaya koymayı ana vazifem olarak görüyorum. Tüm bunlardan dolayıdır ki Saadet Partisi 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı olarak huzurlarınıza gelmiş bulunuyorum. Cenab-ı Hakk’tan çıkmış olduğumuz bu yolda bizlere yüz aklığı vermesini diliyorum.”