Başhekim Prof. Dr. Keleş görevi devraldı! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Başhekim Prof. Dr. Keleş görevi devraldı!

Bu haber 31 Aralık 2020 - 15:21 'de eklendi.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, devir teslim töreni ile vekaleten başhekimlik görevini yürüten Dr. Emrah Gecekuşu’ndan  görevi devraldı. Devir sırasında açıklama yapan Başhekim Prof. Dr. Erol Keleş; “Sağlık hizmeti bir ekip işidir. Bireysel olarak bir başarıdan söz etmek mümkün değildir. Bizler de bu anlayışla ekibimizle istişareler yaparak eksiklerimizi, ihtiyaçlarımızı tespit edecek ve hızlı bir şekilde bunları giderme noktasında gayret içinde olacağız” dedi.

 

 

Haber: Aysun ÇETİN/ Remziye KÖKBURİ

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanelerinden olan Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne başhekim olarak atanan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Keleş resmi olarak görevine başladı. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat’ın da katılımıyla  bugün hastanenin konferans salonunda devir teslim töreniyle Prof. Dr. Keleş, görevini devraldı.

“ELAZIĞ’IMIZA VE ÜLKEME HİZMET ETMEK İÇİN BAŞARILI ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Devlet kurumlarında görev değişikliklerini bayrak yarışına benzeten Prof. Dr. Erol Keleş; “Öncelikle bu görevi tevdi eden Sağlık Bakanım Sayın Fahrettin Koca beyefendiye teşekkürlerimi arz ediyorum. Yaklaşık 5 gün önce yaşamış olduğumuz deprem nedeniyle tüm Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Devlet kurumlarında görev değişimleri bir bayrak yarışı gibidir. Ben de devir aldığım, bir başka deyiş ile bana emanet edilen bu görevi, görev yapacağım süre içerisinde en iyi şekilde temsil etme ve ileriye taşıma anlayışı içerisinde olacağım. Yapacağım görev süresince, ciddiyet ve samimiyet ilkeleriyle, koordinasyon ve diyalog içerisinde hareket ederek, bir üyesi olmaktan gurur duyduğum sağlık camiasına, mesleğime, meslektaşlarıma, Elazığ’ımıza ve ülkeme hizmet etmek için başarılı çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK HİZMETİ BİR EKİP İŞİDİR”

Sözlerini sürdüren Başhekim Keleş; Özellikle belirtmek isterim ki sağlık hizmeti bir ekip işidir. Bireysel olarak bir başarıdan söz etmek mümkün değildir. Bizler de bu anlayışla ekibimizle istişareler yaparak eksiklerimizi, ihtiyaçlarımızı tespit edecek ve hızlı bir şekilde bunları giderme noktasında gayret içinde olacağız. Bilindiği üzere Covid-19 pandemisi tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkilemiş ve bu süreçte çok sayıda vatandaşımız ile sağlık çalışanlarımız hayatlarını kaybetmiştir. Her zaman olduğu gibi mevcut pandemi koşullarında da yoğun çaba ve fedakârlıklarına şahit olduğumuz kıymetli çalışanlarımızın her daim yanlarında olacak, onların sorunlarıyla da ayrıca ilgileniyor olacağız. Değerli çalışanlarımızın da özveri ve destekleriyle çok güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

“DEPREMDE 80 KİŞİ HASTANELERİMİZE MÜRAACAT ETTİ”

Depremde can kaybının olmadığını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat; “Geçtiğimiz Pazar günü Elazığ’da meydana gelen 5.3 depreminden dolayı tüm halkımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çok şükür can kaybımız yok. İlk etapta depremin panik havasıyla 80 vatandaşımız çeşitli hastanelerimize müracaat ettiler. Bunların birçoğu zaten basit yaralanma şeklindeydi. Bunların 74 tanesini ilk gün ayaktan tedavisi yapıldı ve taburcu edildi. 6 tanesinin hastanede servislere yatırılarak tedavisine devam edilmişti. Şuan itibariyle de bu altı hastanın 5’i daha taburcu edildi. 1 tek hastamızın şuan serviste tedavisi devam etmekte. İnşallah onu da en kısa sürede taburcu etmeyi umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZ DÜNYADA ÖRNEK OLACAK BİR PANDEMİ SÜRECİ YÖNETMEKTEDİR”

“İl olarak oldukça iyi bir seviyedeyiz” diyerek sözlerini sürdüren Polat; “İkinci güncel konumuz; pandemiden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi ülkemiz dünyada örnek olacak bir pandemi süreci yönetmektedir.  Biz de Elazığ’da bütün kamu, özel üniversite hastaneleriyle iş birliği sayesinde çok başarılı bir süreç yönetmekteyiz. Tüm hastanelerimizde aldığımız tedbirlerle başvuran bütün hastalarımız sorunsuz bir şekilde kabul edilmekte. Gerekli tetkikleri, tedavileri yapılmakta. Covid şüphesiyle gelen hastalarımızın hızlı bir şekilde tetkikleri, pisiar testleri alınmakta. Ve oldukça kısa bir zamanda test sonuçlarına ulaşılmakta. Akabinde pozitif olan vakaları kısa bir zamanda tespit edip, evlerinde ziyaret edip, covid vakalarla temas olanları aynı hızlı bir şekilde evlerinde izolasyona almaktayız. Burada il olarak oldukça iyi bir seviyedeyiz. Hem çok kısa bir sürede filyasyonu yapmaktayız. Tedavi aşamasında da oldukça iyi bir noktadayız. Burada özellikle Sayın Valimize de teşekkür etmek istiyorum. Her zaman olduğu gibi özellikle bu pandemi sürecinde bize göstermiş olduğu özellikle personel ve araç desteğinden dolayı gerçekten işlerimiz çok kolaylaştı” dedi.

“ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ SAĞLIK ALANINDA ELAZIĞ’A VE BÖLGEYE ÇOK KATKILARI OLMUŞTUR”

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin sağlık alanında hem ilimize hem de bölgeye katkı sağladığını ifade eden Polat; “Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi açıldığından bu yana Elazığ’a, bölgeye çok kaliteli, konforlu bir sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir. Görüldüğü gibi bu felaket, doğal felaket anlarında, depremde, pandemi sürecinde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin önemi, gerekliliği bir kez daha vurgulanmıştır, ispatlanmıştır. Nedenli önemli bir yatırım olduğu çok açık bir şekilde ortaya çıkmıştır.  Özellikle güçlü alt yapısıyla, teknolojiye uyumlu donanımıyla, doğal afetler, pandemi gibi süreçlerde her koşula çok rahat bir şekilde entegrasyon sağlamasıyla. Özellikle yapımında deprem  izalatör teknolojisinin kullanılması bu doğal afetlerde, pandemide elimizi çok güçlendirmiş, işimizi çok kolaylaştırmıştır. Bildiğiniz gibi ilimiz bir deprem kuşağında. Deprem bizim bir gerçekliliğimiz. İşte bu deprem izalatör teknolojisinin olması hastanemizde hem çalışanlarımız açısından hem de hastalarımızın güvenliği açısından hem de kesintisiz bir sağlık hizmeti sunmak anlamında oldukça önemlidir. Özellikle şunu belirtmek istiyorum Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi sağlık alanında Elazığ’a bölgeye çok katkıları olmuştur, olmaya da devam edecektir. Sadece sağlık alanında değil Elazığ’a birçok alanda da güzel değerler katmıştır. Elazığ’ı çok avantajlı iller arasına sokmuştur. Cazibe merkezi kılmıştır. Bizler Elazığ sağlık yöneticileri olarak işte bu demli devasa büyük bir sağlık kompleksinin Elazığ için ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Buranın idaresinin de o demli çok önemli olduğunun farkındayız ve bunun sorumluluğunu taşıyoruz. Yeni göreve başlayan Sayın Prof. Dr. Erol Keleş hocamızla inşallah bundan sonra beraberce Elazığ’ımıza, bölgemize çok daha kaliteli, çeşitli konforlu sağlık hizmetleri sunacağımıza en ufak bir şüphem yoktur. Kendisinin başarılı olacağına inanıyorum. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin vizyonuna katkı sağlayacağına inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler Prof. Dr. Erol Keleş hocamıza yeni görevinin hayırlı olmasını tebrik eder, kendisine başarılar dilerim. Ayrıca bu başhekimi vekaleti döneminde Dr. Emrah Gecekuşu’na da yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi.

“HOCAMIZIN HASTANEMİZE VE İLİMİZE ÇOK DEĞERLİ KATKILARI OLACAĞINA İNANIYORUM”

Dr. Emrah Gecekuşu da yaptığı açıklamada; “Bir süredir vekâleten yürütmüş olduğum Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi başhekimlik görevimi bugün itibariyle ilimizde uzun yıllardan beridir kulak boğaz burun branşından çok kıymetli hizmetleri olan Prof. Dr. Erol Keleş hocamıza devretmekten onur duyarım. Hocamızın hastanemize ve ilimize çok değerli katkıları olacağına inanıyorum. Yeni görevinin kendisine ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi. Devir teslim töreninde ayrıca Başhekim Keleş, çiçek ve çelenk gibi tebrik hediyeleri yerine; Orman Genel  Müdürlüğünün  ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında yeşil bir Elazığ oluşturmak gayesiyle fidan bağışında bulunulmasının güzel olacağını kaydetti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.