BAHŞİ: BASIN ÇALIŞANLARI UNUTULDU! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

BAHŞİ: BASIN ÇALIŞANLARI UNUTULDU!

Bu haber 17 Temmuz 2020 - 15:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim Bir- Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, geçtiğimiz gün ilimizde bir hayli yankılanan kendisi ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz dolayısıyla gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak, eğitim sorunlarına kentimizin dikkatini çektiğimiz için bizlere teşekkür etti. Ayrıca ziyaret sırasında Başkan Bahşi, basın mensuplarının en zor şartlar altında bile çalıştığına dikkat çekerek, “İlimizde depremden sonra esnafa kredi imkanları sağlandı, kamu personeline de deprem tazminatı yansıtıldı ama basın mensuplarına herhangi bir jest yapılmadı” dedi. Bunun üzerine Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti  (FHGC) Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem de; “Sizin de ifade etiğiniz gibi bizler de basın çalışanlarına bir jest yapılsın isterdik” dedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN- Fotoğraf : Aysun ÇETİN

Eğitim Bir- Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve Başkan Yardımcıları Mehmet Yeni ve Murat Şerbet gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Başkan Bahşi, gazetemizi kentimizin menfaatine olan konularda duyarlılık göstererek,  kamuoyunu doğru bilgilendirdiği için teşekkürlerini sundu. Ayrıca sadece nezaket değil, bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiğinin altını çizen Başkan Bahşi, geçtiğimiz günlerde kentimizin eğitim sorunlarına eğilerek hazırladığımız röportaj adına;  eğitim camiası adına teşekkürlerini iletti.

“BASIN MENSUPLARI ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYOR”

Basının zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığına değinen Başkan Bahşi; “Basın mensupları; deprem, sel, yangın ve içerisinde olduğumuz pandemi süreci gibi hep zor şartlarda görev yapmalarına rağmen unutulmakta.  Depremden sonra esnafa kredi desteği, kamu çalışanlarına deprem tazminatı desteği ile destek olundu ama basın çalışanlarına her hangi bir destek söz konusu olmadı ve basın çalışanları unutuldu. Sizler sürekli haber peşindesiniz ve kamuoyunu bilgilendirmek için özellikle depremde herkes gibi etkilenseniz de kendi acılarınızı bırakıp, daha zor şartlarda çalıştınız” dedi.

“BASIN ÇALIŞANLARI, HAKLARINI ALSIN DİYE YETKİLİLERE SESLENİYORUZ!”

Sözlerini sürdüren Başkan Bahşi; “Bizler emeğin derneği olarak, alın terini merkeze olan bir STK olarak; basın çalışanlarının da bu zor şartlardan etkilendiğini biliyoruz ve onların de emeklerinin karşılığını almaları için; yetkililere sesleniyoruz. Kamu çalışanları deprem tazminatı aldı, esnaf kredi aldı ama basın çalışanlarına herhangi bir şey yansıtılmadı. Bir iyileştirme söz konusu oldu. Onların da mağdur edilememesini talep ediyoruz. Fırat gazetesinin yaptığı çalışmaları takdirle izliyoruz. Önemli olan Elazığ’ın ve halkımızın menfaatlerinin korunmasıdır. Elazığ’ımızın hem genel hem de eğitim sorunlarına eğildiğiniz için sizlere teşekkür ederiz” diyerek gazetemize uzun soluklu ve ilkelerinden taviz vermeden ilerleyen yayımcılık hayatı diledi.

BAŞKAN ERDEM: BASIN ÇALIŞANLARINA GÜZEL BİR JEST YAPILSIN İSTERDİK!

Bahşi ve beraberindekileri ağırlayan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem de Başkan Bahşi ve beraberindekilerin nezaketine teşekkür ederek; “İlimizin sorunlarına eğilerek, bunların çözümüne katkı sunmak istiyoruz. Bu konuda yayım hayatımızı da ilkelerimizden taviz vermeden sürdüreceğiz. Ayrıca sizin de ifade ettiğiniz gibi gerek deprem gerekse de pandemi sürecinde basın mensubu arkadaşlarımız hep sahadaydı. Basın çalışanlarına elbette bir şeyler verilmesini bizler de beklerdik ama maalesef o bir kararname ile ilgiliydi. Kararname çıkarsa sadece sarı basın kartı sahibi olan basın mensupları bu tarz bir jestten faydalanırdı.  Türkiye geneli basın kartına sahip; meslektaşlarımızın sayısı da 10 bin civarındadır.  Yerel gazetelere esnafa sağlanan kredi imkanından faydalanma imkanı sağlandı ama sizin de ifade ettiğiniz gibi alanda olan çalışanlara böyle bir jest yapılmadı. Sizlerin görüşlerine katılıyoruz onlara güzel bir jest yapılmasını beklerdik. Ama bu konuya kimse dikkat çekmedi. Bir STK temsilcisi olarak bizlerin sorunlarına da ilgisiz kalmadığınız için teşekkürler” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.