Özel Haber: Beyza Bişkin

Elazığ’da bir lokantada askıda yemek uygulaması başlatıldı. Yaklaşık beş ay önce başlatılan bu uygulamanın Elazığ’da ilk kez başlatıldığını belirten esnaf vatandaşlar tarafından ise olumlu dönüşler aldığını söyledi.

“Günlük ortalama 2-3 tane askıda yemeğimiz oluyor”

Askıda yemek uygulamasıyla ihtiyaç sahiplerine katkıda bulunmak niyetinde olduğunu belirten Lokanta esnafı Süleyman Gülçek; “Yaklaşık 5 ay önce böyle bir hizmete başladık. Buradaki amacımız variyetli arkadaşlarımızdan duruma olmayan kişilere yemek vermek, ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Şu an yeni olduğu için pek talep yok ama günlük ortalama 2-3 tane askıda yemeğimiz oluyor. Mesela müşterilerimizden yemek yiyen oluyor oradan hemen bakıyor askıda yemek 2 tane 3 tane yemek askıya bırakıyor bizde ihtiyaç sahipleriyle bunları buluşturmaya çalıyoruz” dedi.

“Elazığ’da bu uygulamayı sanıyorsam ilk biz başlattık”

Elazığ’da bir ilk olduğuna dikkat çeken Gülçek; “İhtiyaç sahiplerini genel durumlarına bakıyoruz gariban mı değil mi geliyorlar mesela depremzedeyiz diyorlar, işimiz yok ihtiyacımız var diyorlar emin olduğumuz ihtiyaç sahiplerine askıda yemek veriyoruz. Elazığ’da bu uygulamayı sanıyorsam ilk biz başlattık. Dışarıdan da bu uygulama hakkında bize olumlu tepkiler geliyor. İl genelinde henüz yaygınlaşmadı ama güzel bir uygulama yaygınlaşmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.