Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 11 ilde binlerce bina ağır hasar aldı.

Depremden etkilenen 11 ilde ağır hasarlı binalar bölgede devam eden artçı sarsıntıların yanı sıra aşırı yağışlara dayanamayarak çöküyor.

Ağır hasar alan yapıların tespit ve yıkım çalışmaları devam ederken geçtiğimiz gün Malatya’da bu akşam saatlerinde ise Adıyaman’da ağır hasarlı bir bina çöktü.

ELAZIĞ VALİLİĞİ VATANDAŞLARI UYARDI

Artçı sarsıntıların yanı sıra yoğun yağışlar ile birlikte ağır hasar alan yapılara girilmemesi ve bu yapılardan uzak durulması yönünde Elazığ Valiliği yaptığı duyurular ile vatandaşları sık sık uyarıyor.

VATANDAŞLAR HAYATLARINI HİÇE SAYIYOR

Her ne kadar ağır hasarlı yapılara girişler yasaklansa da kent genelinde birçok ağır hasarlı yapıda demirbaş eşyaları sökmek isteyen vatandaşlar hayatlarını hiçe sayıyor. Son olarak aşırı yağışların devam ettiği Elazığ’da sosyal medyada yayınlanan bir görüntüde Şehit İlhanlar Caddesi’nde bulunan bir ağır hasarlı yapıda balkon demirlerini söktükleri iddia edilen kişiler çevrede bulunan vatandaşlar tarafından görüntülendi.

PARKELERE KADAR SÖKÜLDÜ

Hemen hemen tüm ağır hasarlı yapılarda aynı görüntüler ortaya çıkarken, İcadiye Mahallesi, Tümen Sokak’ta ağır hasar raporu verilen bir binada ise binanın çatısından, dairelerin zemin kaplamasına kadar tüm demirbaş eşyalar söküldü.