ARADA YENİ ŞEYLER DE SÖYLEMEK LAZIM! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

ARADA YENİ ŞEYLER DE SÖYLEMEK LAZIM!

Bu haber 07 Ocak 2021 - 8:37 'de eklendi.

Kent Güncesi

Güzel şeyler konuşmaya hasret kaldık. Hep bir kutuplaşma dili hep bir fesatlık. Bezdik tüm bunlardan! Gerçekten bezdik! Neyse ki az sayıda da olsa da arada yollarımız;  naif ve güzel insanlarla kesişiyor. Emeğin ardından teşekkürleri ile sizi onure eden insanların etrafınızda olması çok mu çok özel.

Emeğin ardından gelen teşekküre sevinecek duruma gelmiş olmamıza sevinsem mi?

Üzülsem mi?

Bilemesem de hâlâ kadir kıymet bilen insanların varlığına sonsuz teşekkür ederim.

Her daim yazılarını keyifle okuduğum ve naifliği ile hep takdir ettiğim gazetemizin değerli kalemlerinden Mehmet Şükrü Baş,  bugün kaleme aldığı yazısında beni fazlasıyla onure etti. İyi ki sizler gibi büyüklerimiz var ve en sıkı takipçilerimin kalem ve kâğıtla bu denli barışık olması da ayrıca çok mu çok hoşuma gidiyor. Çünkü ne gelirse başımıza cahillikten ve görgüsüzlükten geliyor.

Sarf ettiği sözlerin nereye gideceğini bilmeyen tiplerin ve ona kapılıp giden cahil kitleden neler çektik ve çekmeye de devam ediyoruz! Genel sorunlarımızın başını; cehalet ve patavatsızlık çekiyor. Anlamakta zorlanıyorum; bile isteye kalp kırmayı hüner görenleri;  kötülükten otoritelerini perçinlemeye çalışanları da acıklı bir şekilde seyrediyorum. Yazık gerçekten yazık!

Ellerindeki tek şey makamları. Makamları gidince kendilerinden bir şey kalmayacak çünkü…

Her neyse dilerim hayatımız hep iyiliklerle ve güzelliklerle donanır.  Şimdi geleyim biraz da kentimizin gündemine; 27 aralık pazar günü yaşadığımız depremin ardından kentimizde yine her şey başa döndü ama bu kez işlerin daha hızlı olması bizlere;  giderek koordineyi öğrendiğimizi gösterdi. İnşallah mağduriyetler de çok daha hızlı giderilir ve bizler temcid pilavı gibi aynı sorunları gün yüzüne çıkarmakla meşgul olmayız.

Ayrıca dün gazetemize AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım geldi. Ziyaret sırasında Vekil Bulut, hem Tarım İl Müdürlüğünün yerinde kalmasının doğru olduğunu hem de ilimizin sağlığın başkenti olması için güzel adımların atıldığını vurguladı. Bu kadar karamsarlığın konuşulduğu zaman diliminde böylesi güzel adımların kentimiz için ne denli önemli olduğunu bildiğimden buna eğilmeden yazımı tamamlamak istemedim. İnşallah atılacak bütün adımlar kentimizin geleceği düşünülerek atılır da sonrasında ya bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek zorunda kalmayız!

 

 

 

Kübra Türkan
Kübra Türkankubraturkan@elazigfirat.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.