ANKARA’DAKİ HEMŞEHRİLERİMİZ, ACILARIMIZA SESSİZ KALMADI! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

ANKARA’DAKİ HEMŞEHRİLERİMİZ, ACILARIMIZA SESSİZ KALMADI!

Bu haber 12 Şubat 2020 - 15:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Bir STK işte böyle olmalı “cümlesini; Ankara Elazığ Kültür Tanıtma Vakfı bir kez daha kurdurdu!

Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda gazetemiz köşe yazarlarından Vedat Kent ve Vakfın yönetimde bulunan Murat Katipoğlu, depremin ardından hemşehrilerinin yaralarını sarmak üzere Elazığ’a geldiler. Ayrıca vakıf üyeleri; Ankara’daki duyarlı iş insanları ve hayırseverlerinin nakdi yardımları karşılığındaki çeki de Vali Çetin Oktay Kaldırım’a takdim ettiler. Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Vedat Kent, vakıf aracılığı ile yardımların süreceğini aktararak, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu hafta Adana’da gerçekleşecek Harput Senfoni konseri gelirlerinin de vakıf aracılığıyla depremzedelere ulaştırılmasını istediklerini kaydetti ve “Bu da bizleri duygulandırdı. Güzel kontaklar kurmamızın sonuçlarını da alıyoruz.  Hepimizin kalbi Elazığ ile atıyor” dedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Ankara’da faaliyet gösteren Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinden Vedat Kent ve Murat Katipoglu, 24 ocakta yaşanan deprem nedeniyle Ankara’daki Elazığlı iş insanlarının yardımlarından oluşan çeki hem Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a teslim etmek üzere hem de hemşehrilerinin acısını paylaşmak üzere Elazığ’a geldi. Depremin yaşandığı ilk andan itibaren hemşehrilerinin yaralarını sarmak adına harekete geçen Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı, Elazığlı hemşehrilerine desteklerini sürdürüyor.

VALİ KALDIRIM, VAKFA KÖTÜ GÜNDE DE YANIMIZDA OLDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Vakıf yönetim kurulu üyelerinden Vedat Kent ile Murat Katipoglu, 24 ocakta yaşanan deprem nedeniyle Ankara’daki Elazığlı iş insanlarının yardımlarından oluşan yardım çekini Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a takdim etti. Ziyarette Vali Çetin Oktay Kaldırım ise; “Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı’nın şehrimizin kötü günde de yanımıza olmasına teşekkür ederiz” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN İYİ GÜNÜNDE DE KÖTÜ GÜNÜNDE DE BERABER OLMAK İSTEDİK”

Vakfın yönetim kurulu üyelerinden Vedat Kent,  ilimize gerçekleştirdikleri ziyaretlerle ilgili konuşmasında depremden hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ilimize de geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kent; “24 ocakta Elazığ’da meydana gelen deprem felaketi ile hemşehrilerimizin yanında olmak için vakıf yönetimi olarak buraya geldik. Ankara’da faaliyetlerini yürüten Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı yönetimi olarak bizler hemşehrilerimizin iyi gününde de kötü gününde de onlarla beraber olmak ve onların acılarını paylaşmak istedik. Onların dertlerine derman olmak adına elimizden gelen çabayı sarf ettik” dedi.

MEHMET VE NİHAT ÖZBAĞI KONTEYNERLERE DE MADDİ DESTEKLERİNİ DE SÜRDÜRECEK

Ziyaret hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vedat Kent; vakıf olarak böylesi çeklerin toplanmaya devam edeceğini açıklayarak; “Birinci çekimizi Uluova İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Salih Özbulut ve Başkan Yardımcısı Mahmut Özbulut’un katkıları ile Elazığ’a ulaştırdık. Elazığ Vakfı’nın girişimleriyle devam edecek olan yardımlar Valiliğe belirli periyotlarda teslim edilecek. Yine şehrimize konteyner gönderilmesinde de Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlar,  girişimlerde bulunuyor. Hemşehri iş adamlarımızdan Mehmet ve Nihat Özbağı ise  konteyner ve maddi desteklerini sürdüreceklerdir” dedi.

“İŞ İNSANLARIMIZIN DESTEKLERİ İLE ÇEKLER HAZIRLANIYOR!”

Sözlerine devam eden Kent, “Burada geliş amaçlarımızdan birisi de maddi olarak hemşehrilerimize bir yardımda bulunmaktı. Vakıf yönetimi olarak giyecek ve yiyecek gibi ayni yardımlar topladık. Şimdi de nakdi bir yardımı ulaştırmak için buradayız.  Bu nakdi yardımı oluşturmamızda hemşehri iş insanlarımızın destekleri önemliydi. İsmini zikretmekte sakınca görmediğimiz; büyüklerimiz Uluova İnşaattan Salih ve Mahmut Özbulut’un destekleri ile ilk çekimizi hazırladık” dedi. Salih ve Mahmut Özbulut’un istedikleri takdirde yardımlarını bireysel olarak yapabileceklerini ancak Vakfın üyeleri oldukları için Vakıf aracılığı ile yardımlarını ulaştırmayı tercih ettiklerini belirten Kent, Elazığlı iş insanlarının destekleri ile yardım çeklerinin devam edeceğini ve maddi desteklerin zaman zaman Elazığ’a getirilerek; Vali Çetin Oktay Kaldırım’a teslim edileceğini aktardı.

“HEPİMİZİN KALBİ ELAZIĞ İÇİN ATIYOR!”

“Hepimizin kalbi Elazığ için atıyor” diyen Kent, “Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Şefi BujorHoınıc, Adana’da gerçekleştirilecek Harput Senfoni Konseri gelirlerinin de vakıf aracılığıyla depremzedelere ulaştırılmasını istediler. Bu da güzel ve bizleri duygulandırdı. Güzel kontaklar kurmamızın sonuçlarını da alıyoruz.  Hepimizin kalbi Elazığ ile atıyor. Şu an bizler buradayız. İlerleyen günlerde ikinci bir çek getirilirken de Vakfımızın Başkanı Mehmet Çağlar da ilimize gelecek” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.